KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Dřív s kocourem nebo s kočkou?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 0:25    Předmět: Dřív s kocourem nebo s kočkou? Odpovědět s citátem

Ahoj, mám doma 5ti měsíčního kocourka a 6ti měsíční kočenu. Kocourek neznačkuje, na holku "neskáče". Minulý týden jsme byly na preventivní prohlídce a p. veteinářka říkala že kocourek může jít už v půl roce ( takže za měsíc ) na kastraci. Přijde mi to ale brzo, nechci aby z něho byl takový ten kocour s kotěcím obličejem, prostě nevyspělý. Myslím že by bylo lepší jít jako první s holkou a u kocoura počkat až začne značkovat. Co myslíte vy? Máte s tím zkušenost? Četla jsem že kočena může jít na kastraci už klidně okolo toho půl roku. Nerada bych to zameškala a měla koťata, oba dva mám z útulku a moc dobře vím jak jsou přeplněné nechtěnými koťaty tak bych nerada přispěla. Ne teda že kdyby se stalo tak se jich zbavím, našla bych jim dobrý domov ale proč dál množit když útulky jsou plné..Holka váží 2,1 kila a kluk 2,3.
A také se chci zeptat na péči u koček po kastraci. Máme zatím byt 1+1, plánujeme stěhování do většího aby měli více prostoru ale sehnat v Praze byt kde jsou dovolena zvířata je skoro nadlidský výkon takže nevím jestli to stihneme než půjde na kastraci. Bojím se totiž komplikací, tím že máme byt bez dvěří mezi pokojem a kuchyní neměla bych jí kde zavřít aby jí kocour neublížil, třeba neporanil bříško a podobně, taky bude určitě potřebovat pár dní úplný klid. Mám se toho nějak obávat?

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 3:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechavala jsem kastrovat kocicku zhruba 5-6 mesicni, byla uz brezi. Veterinar porvrdil, ze je to bezne, takze v pul roce je kastrace kocicky na miste. Ale ani s kocorem bych necekala, az zacne znackovat. Kamaradka to udelala a oznackovany gauc po nekolikerem i profi vycisteni nakonec vyhodila. Ja sve kocoury nechala kastrovat zhruba v 6-8 mesicich veku. Zadne problemy s mocovymi crstami zatim nemaji ( a dofam, ze ani nebudou, a kdyby, tak neverim, ze by to bylo vinou vcasne kastrace). Dorostli na statne kocoury a venku dokonce znackuji sve teritorium. Jeden bohuzel i doma, obcas, ale to je spojene s psychikou. Znackovat zacal az zhruba ve 3 letech. Moc ale nastesti neni tak citit a je to pravdu jen obcas. Ja presne znam pricinu, jen ji nekdy nedokazu eliminovat. Nastesti znackuje na mistech, ktera se daji dobre umyt, kdyz uz se to stane.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 7:34    Předmět: Odpovědět s citátem

všetkých kastrujem okolo 5teho, najneskôr 6teho mesiaca. Kocúri normálne dorastú a vyzerajú ako kocúri, značkovať si to tu nenechám Laughing
nemusíte ich po kastrácii nijako rozdelovať, kocúr jej nemá prečo ublížiť

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kocici.mama
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 9:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám dva kotíse, sourozence, je jim 5,5 měsíce. Zatímco holka je drobná, pořád vypadá jako malé koťátko, její brácha už je pořádný macek, takže tak do půlky října půjde na kastraci. Jistota je jistota. A s holkou pak můžu počkat, až trochu "doroste".
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 14:43    Předmět: Odpovědět s citátem

kocici mamo, to je brzy! S kocourkem nepospíchejte, vyvíjí se mu močové cesty. Později by mohl mít problém s ucpáváním - to není zastaralý názor, jak zde budou psát! Takhle nepospíchají s půlročním kocourkem ani v útulku, natož když je Váš vlastní, tak mu dopřejte čas, aby dorostl a dozrál Idea Přece pro ně chcete to nejlepší.. Poraďte se s vetem. Mně v ordinaci řekli, že kastrovat kočku doporučují kolem 11 měsíců a kocourka v roce.
Nejdříve bych počkala, až bude jeho sestřička mrouskat, a pak, týden po skončení mrouskání bych jí objednala na kastraci. Kocourka bych ještě 6 měsíců nechala - jen pokud by začal být cítit, tak bych uvažovala dříve, ale jinak určitě ne.

miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 15:26    Předmět: Odpovědět s citátem

ja ešte stále čakám na toho jediného chudáka upchatého nedovyvinutého... desiatky kocúrov vykastrovaných najneskôr v 6tom mesiaci a stále nič...
Neviem ani o serióznej štúdii, ktorá by taký názor podporovala. To že si to myslí váš veterinár neznamená, že je to aj pravda...

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Apsalar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.říjen 2013, 20:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja nechala kocky kastrovat jednu v cca pul roce ,druhou cca v 8 mesicich, ani jedna jeste nemrouskala (byly zaroven, v unoru, predpokladala jsem,ze na jare by mrouskat zacaly)a ta druha byla docela drobna. Vse bez problemu. Kocoury pak pozdeji-ale mainaci dospivaji pomaleji. Prvni sel v roce a kousek,to jeste sice neznackoval,ale znatelne touzil. Druheho jsem nechala v 9 mesicich,protoze jsem poridila dalsi kocicku, nekastrovanou, sice nemrouskajici, on na ni ale zacal skakat. S tou posledni kocickou pockam asi dio 1.mrouskani,je to devon rex a ti jsou droboucci,duvod je ale ten, ze si myslim, ze u trochu vetsi kocky se to bude lip delat. O vek nejde. V nekterych chovnych stanicich davaji jen kastrovana kotata, pokud jsou na mazlika. Jdou tedy pred 3.mesicem, komplikace nemivaji. U nas je to tak obcas, v USA snad naprosto bezne.
Byt vami,asi je necham kastrovat zaroven, co nejdriv. U nas po kastraci vzdycky toho po zakroku nechali ostatni v klidu.

Alfův brácha Brian Black
devoní princezna Sheldemy
Samvěd za Duhovým mostem, Špendlík z vinohradu od 6.3.2013 také bohužel za Duhovým mostem
kocici.mama
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.říjen 2013, 9:28    Předmět: Odpovědět s citátem

To Jana+Joey: Tak vidíte, téměř každý má na tuhle problematiku jiný názor. Já nechala teď už patnáctiměsíčního kocoura Ferdu kastrovat v cca 8 měsících, po prvním značkování, ale to jsem neměla obavy, že se něco přihodí, neboť ostatní kočky ve smečce byly kastrované. Teď nechci riskovat, že Áda svou ségru nakryje, což mi připadá jako horší varianta, než kastrace kocoura v půl roce. A jak se tady píše - nemějte obavy, kočka/kocour po kastraci sám vyhledá tichý kout, kde ho/ji nikdo nebude rušit, a ostatní, po prvním očichání po příchodu z veteriny, ho/ji nechají na pokoji.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: