KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočka je lovec - kořist jí mám vzít či nikoli?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Berete kočkám kořist?
Vždycky, je nehumánní, jak kočka kořist trápí
6%
 6%  [ 1 ]
Jen ptáky, je mi jich líto
31%
 31%  [ 5 ]
Jen ohrožené druhy, jsem ekolog
25%
 25%  [ 4 ]
Myši nikdy, je to přirozené
37%
 37%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
Kai
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 08.květen 2012, 20:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš kocour, zvyklý jenom na granule, loni chytil malého špačka, kterého jsme předtím zabavili Magii, absolutně odmítal ho vydat, když jsem si myslela,že o něho ztratil zájem, ozvalo se křupání kostiček,špaček byl téměř sežranej....
Ovšem nejlepší byl roztrhaný špaček v obýváku ( proč si úlovek nedonést domů, že? ), ptáček byl jaksi napapaný třešní a višní a fialový hovínka zažraný v laku na parketách, to se to paničce drhlo... Very Happy Very Happy Very Happy
Minulý týden chodil kocourek s myšičkou v držtičce, doufám, že mu zdrhla...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Casper
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 08.květen 2012, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Pida napsal:
Laughing Laughing Laughing
Taky se tu řehtám... A ještě ke všemu peršule - to musel být nějaký speciální druh, někde jsem slyšela, že se peršule myší štítí... Wink

A jen tak mimochodem - poslední úlovek našich koček - kuna. Jak a kde jí chytly, nevím, ale kastrované kočičí lovicí komando u našich (4 kocouři a 2 kočky), které chodí na zahradu cca na hodinu denně, mělo poctivě okousanou 1 tlapu a kousek čumáku v misce, jinak nezbylo nic... To byl pohled... A když jsme jim to vyhazovaly a dávaly jim místo toho kapsičku, 6 párů očí nás málem vzteky propíchlo. Mamka se jim pak za tu zradu musela omluvit... Wink

Ona byla totiž střelená - doslova. Soused ji střelil vzduchovkou do hlavy, vyškrábli jsme ji tenkrát doslova hrobníkovi z lopaty, chudinku Sad Sad Sad Byl to nehoráznej zmetek, dělalo mu radost ubližovat lidem a zvířatům...Evil or Very Mad

A jen co se uzdravila, tak to začalo. Do té doby se myší ani nedotkla a po tom, co se jí to stalo, jí asi v hlavě přeskočily kolečka a stal se z ní kočičí terminátor Laughing Zahrada je kousek od pole, takový myší ráj.. A tam se ta naše bílá chlupatice chodila vyřádit.

Kuna?? Shocked

10 kožichů + Casper, vůdce našeho kočičího gangu
Pida Pystalka z Tchorzowitz - fretos zákeřnos kousavos
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krmes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 09.květen 2012, 13:13    Předmět: užovky a ještěrky Odpovědět s citátem

náš Oliver na chalupě chytá užovky a ještěrky. Včera jsem mu vydrápaly z tlamy ještěrku a užovku s ukouslým ocasem. Vzdoroval tvrdě a nechal se honit po zahradě, ale je mi jasné, že při další příležitosti je opět chytne. Mám za zahradou snížené místo, kde ukládám kameny ze zahrádky (už je jich tam cca za nákladák Smile ), takže pro tyto zvířátka je to místečko jako dělané. Ale kocour to kazí....

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.květen 2014, 19:05    Předmět: Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Dvě řady myší, každá po 12ti kouscích, no já se picnu Laughing Laughing Laughing -to mě fakt dostalo! Kočka, která umí počítat a je navíc estét-aby to nějak vypadalo Laughing Laughing Laughing !

Zvířata počítat umí, mají čtyřkovou soustavu (1-2-3-4), protože mají vždy 4 nohy. Nedovedou spolehlivě umocňovat (4*4 = 16), násobí spíše faktoriálně - tj. matematicky zapsáno: 4! = 4*3*2*1 = 24 . Jenže 24 je již hodně dlouhá řada, proto ji dělí na menší skupiny. Tucet je opticky i esteticky ideálně dlouhá řada.

(Zkuste si to sami doma s jakýmikoliv stejnými předměty a uvidíte, že 12 ks je nejhezčích, oku lahodících a není to kulturně podmíněno.)

Přirozeně si zvířata vystačí s počty do tucta a jeho malých násobků. Kopa (5*12) je obvykle nad jejich počtářské schopnosti, o veletuctu (12*12) a velekopě (60*60) nemluvě.

Každopádně obdivuji lovecké dovednosti oné peršanky.

Naposledy upravil Vixenne dne so 17.květen 2014, 23:12, celkově upraveno 1 krát

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.květen 2014, 21:02    Předmět: Odpovědět s citátem

To je zajímavé, s tím počítáním.
Před lety jsem někde na netu četl (snad tady? už to nikdy nenajdu) historku, ze které vyplývalo, že kočka umí počítat do sedmi (nejméně).
Kočce uhynulo jedno ze sedmi koťat, tak sebrala kotě jiné kočce. Když jí ho odebrali, udělala to znova s jiným kotětem. Bez ohledu na barvu, šlo jí jenom o ten počet 7 kusů.

remix
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 13.červen 2014, 7:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sem dnes při pátku 13.tého měl taky překvapení. Ve sklepě chycený naším kocourkem malý zajíček, bohužel už bez hlavy, hned vedle hromada peří, takže i ptáček. Obvykle náš kocour chytá jen myši a krtky, ale zajíce, takové hody měl poprvé.. Shocked
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: