KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Čipování

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Čipovat kočku, co chodí ven jen na kšírkách - ano, či ne?
Ano
85%
 85%  [ 6 ]
Ne
14%
 14%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
Hanulina
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 03.duben 2012, 10:54    Předmět: Čipování Odpovědět s citátem

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo z vás načipovanou kočičku - kdyby se zaběhla při procházce (na kšírách) nebo utekla nějak ze dveří. Mám strach, že kdyby se náhodou zaběhla, že ji už nenajdu, a čip by usnadnil její hledání. Na druhou stranu si říkám, jestli nejsem přehnaně ustrašená a nevyhodím peníze oknem (nemám jich zrovna nazbyt, ale šetřit na kočičce zase nechci..). Dali jste někdo čip svým kočkám/kocourům? A z jakého důvodu, případně z jakého důvodu ne.

Děkuji moc za názory, je to moc důležité. Nemůžu se rozhodnout (na konci měsíce bych jí to kdyžtak nechala dát při kastraci). Kočka je jen bytová, ven chodí jen na kšírkách.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 03.duben 2012, 12:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se o své kočky bojím a přemýšlela jsem o čipování ale zase jsem četla články,jak kočkám ten čip nedělal dobře a bojím se ,abych jim neublížila.Navíc mám doma dva velké plašany,kteří těžko snáší odvoz k veterináři,tak jsem to vzdala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jana Lily Jožinek
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 03.duben 2012, 12:48    Předmět: Čipování Odpovědět s citátem

Dobrý den, myslím, že žijete trošku v omylu, co se týká čipování. Čipování samo o sobě neslouží k vyhledání zvířete, jen pomůže, pokud se zvíře najde a nějakým způsobem dostane např. do útulku, kde mají snímací zařízení, potom ho lze pomocí čipu identifikovat a vyhledat majitele. Já mám kočky čipované kvůli elektronickým dvířkám, aby se k nám domů dostaly jen naše kočky a čip snáší velice dobře, absolutně s tím nejsou problémy. Pokud jste myslela vyhledávání zvířete přes GPS, je čip v obojku a zatím jsem to viděla jen pro psy, ale je otázkou času, kdy to bude i pro kočky. Ale kočky zase mají problém s obojkem, tak zvážit riziko oběšení kočky na pevném obojku a nebo dát kočce elastický obojek, který se často ztratí a dokupovat pořád nové čipy do obojku..... Počkejte nějakou dobu, technologie jde rychle dopředu, za nějakou dobu budou určitě i čipy GPS, které se vpravují pod kůži.
Hanulina
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 03.duben 2012, 15:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím, že neslouží k vyhledávání zvířete, ale k jeho identifikaci v případě nalezení. Také vím, že sám o sobě je čip bezcenný a je třeba jej zaevidovat na příslušné instituci.
Obojek bych určitě nechtěla - už kvůli zmíněném riziku oběšení. Navíc tokočička ne zrovna dobře snáší.

Jen pořád nevím, jestli to není hloupost..z čekání mám trochu obavy, protože to může trvat třeba i roky.. Děkuji moc za názor Smile

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 03.duben 2012, 17:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelikož mikročip sám o sobě nevysílá žádné záření, nemá negativní vliv na organismus (např. nezpůsobuje rakovinové bujení) Výjimečně se může objevit lokální tkáňová reakce - přechodný mírný otok v místě implantátu, zánět pojivových tkání, opouzdření, "cestování" v podkoží nebo ukládání kolagenu (pořád je to cizí předmět). Moderní polymérové čipy jsou však vysoce bezpečné, riziko nežádoucí odezvy těla na implantát je minimální.

V případě zaběhnutí může být čip neocenitelným pomocníkem. Pokud nějaká dobrá duše zanese kočku do útulku nebo na veterinu vybavenou čtečnou, je velká šance, že se Vám brzy vrátí domů.

V první řadě je důležité posoudit, jaká je pravděpodobnost, že kočka skutečně uteče:
Má tendenci vyvlékat se z vodítka? Pohybuje se v okolí hodně psů, kteří by jí mohli na vycházce vystrašit? Číhá u dveří a čeká na příležitost k útěku? Dostane se z bytu rovnou na ulici, nebo jí v tom brání domovní dveře? Táhne jí to ven za svobodou nebo je to bytový gaučák? atd.

Pokud Vaše kočka jen čeká, jak by se dostala na svobodu, určitě jí nechte zavést čip. U domácího "gaučáka" bez útěkárkých sklonů je to spíše zbytečné.

Z mých 3 koček je čipovaná pouze jedna - i to jen kvůli tomu, že působila v chovu a předpisy FIFe takové označení chovných zvířat požadují. Kocouři čip nemají. Ani jednu z mých 3 koček to ven netáhne a svět za dveřmi bytu je pro ně spíše noční můra, než lákadlo. Takže v mém případě by to byla jen zbytečná investice.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanulina
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 03.duben 2012, 23:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek: Děkuju moc za velmi přínosný názor. Vypadá to, že Amálku čipovat nenechám.
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 26.duben 2014, 23:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Hanulino,

kocoura mám načipovaného, protože s ním jezdím do zahraničí, čip mám registrovaný, pro případ zmizení kocoura, ale na vycházky chodí s medajlonkem na kšírách, kde je jeho jméno, na které slyší, a můj telefon. Málokdo má doma čtečku na čip.

Vaše rozhodnutí chápu, pokud neprchá a nevyvléká se z postrojku, medajlonek ("psí" známka) bohatě stačí.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 27.duben 2014, 18:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám kočičku, strašně ráda chodí ven, běhá volně, jeden čas jsem o čipování taky uvažovala, ale nečetla jsem o čipování nic dobrého - ne každá kočka to dobře snáší, a tak jsem ji pořídila obojek, na který jsem přes kroužek připevnila známku s jejím jménem a telefoním číslem na mne. Obojek nosila rok, lítala po venku a nic se ji nestalo. Teď obojek už nenosí nebo, když vidím čím vším prolízá - křoví, stromy, lozí přes ploty, tak mám strach, aby někde se nezachytila obojkem a neuškrtila se, tak ji objek už raději nedávám, navíc vždycky přiběhne, kdykoliv na ni zavolám jménem, takže ani moc neběhá daleko.

Takže bych řekla, že čip ve vašem případě je zbytečný, postačila by známka se jménem kočičky a vašim telefoním číslem upevnit na postrojek.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 27.duben 2014, 21:26    Předmět: Čip Odpovědět s citátem

Známým se zaběhl čipovaný pes, dostal se do útulku a tam ani neprověřili, jestli čip má nebo ne. Crying or Very sad Asi ještě doba nedozrála...
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.duben 2014, 0:08    Předmět: Odpovědět s citátem

To je teda potěšení, co to bylo útulek, kde nemají na čtečku....?

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
LucaProchy
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 03.červenec 2014, 16:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Chci se zeptat, na kolik cca vyjde čipování kočky? A preferujete čipování anebo tetování? Co je pro kočičku menší zátěž? Kočička bude venku, takže kdyby se náhodou někam zatoulala.. Také mi jde o to, abych ji mohla pojistit (i když do doby než onemocněl Kubík mi to přišlo naprosto zbytečné..) a bez toho to samozřejmě nejde..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: