KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočky nemňaukalky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Umí vaše miciny mňoukat?
ano, přímo ukázkově
55%
 55%  [ 24 ]
nemňoukají, ale vydavají roztodivné zvuky
44%
 44%  [ 19 ]
ne, vůbec si s námi nepovídají
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
sava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 18:04    Předmět: Odpovědět s citátem

my máme doma mňoukala-mněééékala/jasánek a mňoukala-vrkala/neo.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 20:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám doma jen jednu kočku která ukázkově mňouká a to červenou Betynku. Angelika mečí jako koza a Sharinka když má koťátka a beru je do rukou říká jasně artikulované krátké NE NE. Zajímavé je jak komunikují kočky se svými koťaty. Nejčastěji vrkají, ale škála zvuků je mnohem pestřejší než při komunikaci s námi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 20:39    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
a poznáte svoje kočiny podle hlasu? Já jsem na sebe vždycky hrozně pyšná, když poznám, která příšerka to za dveřmi hudruje

Já zase poznám kočky podle hovénka Laughing Každá má svůj osobitý styl tvarování!

Co se hlasových (in)dispozic týče, naše nejupovídanější kočka Barbucha se ozývá převážně ječákem vysloužilé operetní zpěvule, kdykoliv myslí na jídlo. Pokud jídlo i vidí, skřehotá jako mladá straka (a krade, jak by to žádná straka nesvedla). Jinak jemně špitá při mazlení a vodnickým "brekeke" komentuje pěvecké výkony mé sestry či holuby na balkóně.

Pipi dostala své jméno podle svého ptačího pípání, má hlásek jako konipásek. Používá ho též k získávání potravy (spolu s kousáním a skákáním pod nohy).

Šóneček umí docela pěkně mňoukat, v jeho řeči to znamená: "Jsem ve vedlejší místnosti a je tak namáhavé dojít si pro pomazlení, lidi, pomoc, jsem tak sááááááám!!".

Mikro kromě vrnění povětšinou mlčí. Pouze při česání bříška (to ona moc nerada a vždycky to vyžaduje, aby ji někdo podržel) bzučí jak rozzuřený sršeň. A na veterině vydává zvuky jako něco mezi útočíčím medvědem a parní lokomotivou Rolling Eyes

Venkovní Bobánek je docela "udělaný" dominantní kocourek s obrovskou hlavou, ale kňourá jako malé koťátko. Když navíc při mazlení pouští čůrky slin, vyhlíží poněkud mentálně opožděně Laughing

terej01
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 20:54    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás se mňouká o sto šest...Oliva dělá "mau-vau", "au, au" a někdy, když se přežere a bude zvracet, tak "e- eu". A teda asi dvakrát jsem slyšela, že doslova ŘEKL srozumitelně Mňau! Smile A obecně mňouká neustále, někdy až hodně protivně, někdy tak zpruzele mrčí "mrrr..." Druhý kocoure Hugo zase ječí vysokým tónem - "íííí" A kočička dělá "íí-(a o oktávu výš) -ááá" . Někdy dost blázinec.

Podle hlasu je samozřejmě poznám, i podle zvuku chůze, siluety ve tmě, poslepu pohmatem, i podle bobků Smile

barakka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 21:30    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás mňoukat umí oba - Týnka mňouká především když chce ven. Když jí okřiknu, aby od někud slezla, tak odmlouvá klasickým ´mňěě´ a pokud se mrouská tak chodí a vrká. Rudlík je od malička děsně ukecaný a především umňoukaný - mňouká při každé příležitosti. A když ho vezmu do náruče tak ještě tak poňukává, jako by mě pucoval za to, že jsem ho nechala tak dlouho nemazleného... Rolling Eyes

ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 22:03    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás mňouká pořádně jen Maceška, i když vyluzuje i řadu jiných zvuků. Snažím se jí naučit aby uměla pořádně vyslovit "mňausó", ale sykavky jí pořád moc nejdou.
Kačenka pípá jako ptáček a pípá výhradně kvůli jídlu. Jinak ani nepípne, ani nemňoukne.
A Gábinka kváká. Představte si žábu, která se snaží vyslovit mňau, a naprosto přesně uslyšíte Gábu Smile A ta chodí po ránu jakmile se pohnu mi říct, jak je venku - sleduje to od rozednění na balkóně, když je vzhůru dřív než já. A pak mi to přijde vykvákat Wink
Takže je taky poznám.

Teď nevím, jestli jsem někde výš četla, co občas dělá Maceška - většinou v noci, když Gabča s Kačkou jsou už v posteli nebo v ložnici na okně, tak Maceška zůstává v obýváku a je klid. A najednou začne zoufale mňoukat, jakoby se bála, že tady zůstala sama, bez lidí, i bez koček. Musím jí zavolat jménem, přijde, všechny nás očuchá, a je spokojená, že není sama Razz

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cervka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 11.březen 2009, 7:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Já zase poznám kočky podle hovénka Laughing

tak podle hovénka jsem to ještě nezkoumala Very Happy Snad jedine podle toho, že s ohledem na věk našeho osazenstva, je některé menší a některé maxi. Podle čmuchu možná podle toho, že Štěpán teď smrdí o něco víc, protože se ještě nesrovnal s novým režimem a specielně poznáme, kdy byla va wecku Líza, jelikož ta to svoje maxi po sobě nikdy nezahrabe snorting

Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 11.březen 2009, 10:22    Předmět: Odpovědět s citátem

ivcav napsal:

A Gábinka kváká. Představte si žábu, která se snaží vyslovit mňau, a naprosto přesně uslyšíte Gábu Smile

Laughing Laughing Laughing

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kocici.mama
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.březen 2009, 11:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Musím se přiznat, že dneska se z mé Kačenky, roztomilého holoubka vrkálka, stal vzteklý řvoucí havran, neboť jsem ji nechtěla brzy ráno vypustit na balkón ...
vernona
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 13.březen 2009, 12:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Měla jsem kocourka už od jeho 2 týdnů (nalezence) a dlouho nemňoukal jenom tiše pochrochtával, když byl nespokojený, nakonec začal imitovat lidské hlasy a jelikož se jmenoval Bambula a volali jsme na něj Bambů tak jeho mńoukání nekecám znělo jako Bambůů. A když se to naučil tak zase mňoukal pořád. A nejradši, když si stoupnul do koutku do rohu dvou stěn a tam si pro sebe lítostivě mňoukal své jméno Smile On byl takový melancholik Smile Ale krásně s námi mluvil. Přišel do místnosti a hned něco zaškvrčel, a když mu člověk odpověděl tak on odpověděl taky a tak si člověk s ním mohl povídat minuty.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lenisska
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 13.březen 2009, 14:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojky, jsem tu nová a tak konečně přispěju do nějakého tématu Smile Musím říct, že po přečtení několika příspěvků jsem si oddychla, že naše Phoebe je normální nemňoukavá kočana Very Happy Máme naší první kočku a tak se nám zdálo opravdu divné, že vůbec nemňouká, občas otevře tlamičku a mňoukne asi tak jako když na ovladači na televizi stisknete "mute" Very Happy Jen co se u nás ale zabydlela, první sobotní ráno (a tím ráno myslím půl páté ráno, kdy normálně ve všední dny vstáváme do práce Shocked ) nám někdo ťukal na dveře od ložnice, po chvíli přišlo na řadu škrábání a pak začalo to kvílení, které znělo asi jako vau vau vaúúúú Very Happy Od té doby tohle buzení praktikuje pravidelně a jediné co jí umlčí je miska masíčka ..... vyděračka jedna Evil or Very Mad Jinak jsem jí opravdu ještě neslyšela opravdové mňouknutí, takže se s radostí přidávám ke skupině "tamagoči koček" Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nico
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 23.březen 2009, 10:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Matěj skřipká... dělá něco jako "kchchch" a občas otvírá naprázdno tlamku. Popovídáme si ohromně, já skřípu, on skřípe, takhle to vydržíme pěkně dlouho. Bedřich vydává něco jako "rrrr" a povídáme si taky. Ve třech jsme si ale ještě nepovídali Smile
Lucii
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 07.duben 2009, 10:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Cassie většinou tak nějak kníká, ale občas se povede i "mňaaaauuu" Very Happy Ale opravdu občas Laughing

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 07.duben 2009, 11:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Nasi umi krasne mnoukat oba. Vic upovidany je Darwin, coz mne prekvapuje, protoze Leon je "strikly" se siamkou, takze bych spis od nej cekala, ze bude vic mluvit Think

Jinak, Darwin hlavne vrka - jak prijdeme domu, nebo rano, kdyz nas prijde probudit, tak vrka o stosest a musi nam sdelit vsechny novinky. Kdyz si hraje a v tlamce nosi mysku, tak mnouka jako blazen, abychom neprehledli, co ulovil. A nekdy proste jenom tak stoji uprostred obyvaku a mnouka jako pominuty.

Leon je mnohem tissi, ale kdyz si rano cistime zuby, tak ma takovy ritual, ze se nam nejdriv chvili lisa o nohy a mnouka, pak skoci na umyvadlo a chce pustit vodu, aby si pohral, pak dostane vatovou tycinku, kterou tak 20 minut strka pod koberec na chodbe, pak zase vyndava a kouse. Na sebe mnoukaji taky a opravdu pekne. Takze ano, my mame mnoukaci kocky Wink

Jo, a Leon take hodne hlasite mnouka, nez vyzvraci chlupy Rolling Eyes

Naposledy upravil Danuska dne út 07.duben 2009, 14:27, celkově upraveno 1 krát

Andelka cat, Emily cat, Leon cat, Darwin cat a jejich verni sluzebnici Dana & Matthias
www.danahias.eu
www.kocky-hodonin.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 07.duben 2009, 12:04    Předmět: Odpovědět s citátem

ivcav napsal:

Teď nevím, jestli jsem někde výš četla, co občas dělá Maceška - většinou v noci, když Gabča s Kačkou jsou už v posteli nebo v ložnici na okně, tak Maceška zůstává v obýváku a je klid. A najednou začne zoufale mňoukat, jakoby se bála, že tady zůstala sama, bez lidí, i bez koček. Musím jí zavolat jménem, přijde, všechny nás očuchá, a je spokojená, že není sama Razz
Tak toto je u nás pravdilem, když v noci slyším zoufalé hledající naříkání, tak jenom zavolám a s během a brekem, kde že jsme je to nechali samotné na pospas osudu, se přiřítí k nám do postele většinou celá smečka, aby někdo nezůstal pozadu. I když úpěnlivě mňouká a hledá jenom jeden, tak v posteli jsou na totata všichni.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4
Přejdi na: