KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Druhý kocourek

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ke kocourkovi, kocour nebo kočička?
Kocour
0%
 0%  [ 0 ]
Kočka
100%
 100%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 5

Autor Zpráva
Romanka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 24.srpen 2011, 14:56    Předmět: Druhý kocourek Odpovědět s citátem

Chci se zeptat máme skoro tříletého kocourka, příští rok se budeme stěhovat do baráčku a chtěli bysme mu tam pořídit kamaráda.
Jaké máte zkušenosti, je lepší ke kocourkovi pořídit kocoura nebo kočičku?
Kocourka máme vykastrovaného.

Rosiq
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 24.srpen 2011, 15:15    Předmět: Re: Druhý kocourek Odpovědět s citátem

Osobně bych řekl že nezáleží na pohlaví kočičáků když jsou kastrovaní jako na povaze kočičáků, záleží co máte za kocourka zdali povaleče,akčního,hodně teritoriálního to poznáte třeba s každou i minimální změnou čehokoliv v jeho teritoriu problém by mohl nastat i když by byl váš současný kocourek moc fixovaný na vás.
Já mám od včerejšího dne doma na hlídání pravého britského kocourka (pravého myšleno povahou) jsou mu 3 roky mojí kočce taky a kocourkovi mému 1,5 roku, moji usedlíci na něho od první vteřiny syčeli, vrčeli ale kocour je má v paži, prostě mega pohodář kterého fakt nic nerozhází za poslední 3 týdny vystřídal 4 domovy až u mě zůstane na cca rok než majitelka dostuduje a najde si svůj domov (její matka má silnou alergie) no a můj kocourek jako akční blázen ztěžuje seznamování svými agresivními výpady a absolutní ignorací mě Very Happy a kočička (hodně teritoriální a fixovaná na mě) se mě odvděčila bobkem na posteli a též absolutní ignorací a odmítání potravy i přesto vím že to bude ok oni si zvyknou a začnou se minimálně tolerovat snad se budou mít i rádi.
Hodně záleží na povaze bude to chtít vybrat co nejpřesněji ať mají stejné záliby (buď spánek a jídlo, nebo hry a lumpárny) jinak by jsi moc nesedli pokud by si chtěl jeden až moc hrát a druhý až moc odpočívat i když i tak by se tolerovali časem.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Romanka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 24.srpen 2011, 15:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za názor, náš kočičák je lenoch a pak ho chytne rapl a je z něj akční blázen Very Happy Lítá po bytě jako splašenýý Very Happy
My teď máme briťáka (whiskas) a chtěla bych birmu.
Nevím jestli na kotěti poznám jakou bude mít povahu no uvidíme Smile
My jsme právě mysleli, že až se přestěhujeme do nového domu, tak to tam náš kočičák nebude mít jako jeho teritorium, tak to pro něho bude snažší když tam ta nová kočička přijde s ním...

Rosiq
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 24.srpen 2011, 15:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano z jedné strany lehčí z druhé strany šok číslo 1 nové teritorium šok číslo 2 něčí teritorium.
Povahu na kotěti určitě nezjistíte dopředu, ale co vím tak obecně jsou birmy nekonfliktní pohodová zvířátka, kamarádka má 2 birmičky a jsou to mazlové a nevadí jim že je někdo navštíví s pejskem či dokonce jeden kamarád chodí na návštěvy se siamským kocourem na kšírkách na kafčo. Údajně s nimi nikdy neměla problém ať již někomu hlídala kočku/y pejska, myslím si že volíte dobře. Lepší než já ten siamský kocour je moc aktivní na britského kocoura a poloperskou kočičku (co má povahu jak 100% peršanka lenošná vznešená až až) chudák by jsi chtěl hrát a oni ho zaženou nebo mu namlátí když neuteče včas, navíc sami z toho mají šoky že kolem nich skáče běhá Sad (asi mu budu muset fakt začít hledat jiný domov po 100% doléčení)

Romanka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 24.srpen 2011, 16:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Chudáček aktivní, tak snad vám to dobře dopadne Smile
A jsem zvědavá na toho našeho mazlíka jak se s tím popere Smile

Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 25.srpen 2011, 17:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych pořídila ke kocourkovi kočičku. K dospělému briťáčkovi, (o kterém nám bývalá majitelka říkala, že je určitě spokojený jen jako samotář) jsem zatoužila pořídit si burmillu. Koupili jsme si koťátko-holčičku, seznamování trvalo 2-3 týdny, ale moc pěkně teď spolu vycházejí. (Samozřejmě jsou oba kastrovaní.)
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 25.srpen 2011, 17:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je to o osobnosti a těžko radit dopředu. Můj Sam byl s jedním kocourem kamarád od prvního dne, přátelil se s ním víc než s jakoukoliv holkou, a druhého tedy zdvořile toleruje, ale nemluví s ním. S jednou holkou býval kamarád, a pak nějak zlhostejněli, druhou jednou míjí pak olizuje. Ale obecně vzato: ke kocourkovi kočička, není tam rivalita.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: