KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočičí sourozenci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klarka64
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 03.říjen 2013, 11:42    Předmět: Kastrovat??? Odpovědět s citátem

Kastrovat ve 4 měsících pokud čtu správně??

To je podle mě blbost poradila mi jedna paní-taky jsem chtěla nechat kastrovat kocourka, prý pak bude špatný atd.....

Doporučuji rozdělit Wink

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 04.prosinec 2013, 13:30    Předmět: Re: Kastrovat??? Odpovědět s citátem

Klárko,dlouhodobé studie prokázaly, že časně kastrované kočky/kocouři nejsou nemocnější, menší či jinak "postižení" ve srovnání s jedinci kastrovaními v pozdějším věku.

V případě kocourů může raná kastrace mírně ovlivnit rozvoj druhotných pohlavních znaků jako jsou např. "kocouří tváře". U výstavních jedinců či u zvířat, kde je mohutná hlava typickým plemenným znakem (např. britky, mainky...), to může být celkem zásadní - avšak běžného majitele běžné kočkou to asi moc trápit nebude...

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra.68
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 04.listopad 2014, 11:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všichni milovníci kočiček. Koukám, že mám stejný problém, jako mnozí tady, ale přesto zkusím požádat o radu. Mám dva brášky britských kocourků s PP. Modrého a lila, narozených 21.3.2014. Co se týká vizáže, tak jsou naprosto odlišní - Matyn (lila) je mohutný, naducané tvářičky, mazlínek a bráška Indy je drobnější, plachý, mazlivý vyjímečně, ale co se týká mé otázky, tak jde o kastraci. Přistihla jsem Matyna, jak skáče na Indyho a zkouší ho pokrýt - je to tak správně napsané? Chytl ho za kůži za krkem, skočil na něj a ten troubínek Indy se před ním rozvaloval jak nadržená číča Smile... Skutečně jsou to oba kluci, mám to brát jen jako neškodné blbnutí, nebo je dát vykastrovat? Oba, nebo jen Matyho? Nebo mám počkat? Chci, aby byli pěkně naducaní - ne tlustí, čeká se u briťáčků alespoň na jeden rok? Mají oba přes tři kila, Maty dokonce 3,8. Vterinář říká, že váhu na to mají, kulky taky, ale já fakt nevím....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 04.listopad 2014, 13:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Petro, berte to jako neškodné blbnutí Smile Indy to vzal také tak Smile Navíc někteří kocourci se tak chovají i po kastraci. U Vašich koťátek je to hra.
Bráškům je 7 měsíců, přece jim nenecháte vzít hormony, když se kocourci teprve vyvíjí a rostou?
Tohle dělají v útulcích, kde hrozí nakrytí kočiček. Jenže Vaši kocourci mají domov, takže jejich výhoda je v tom, že jim dopřejete dozrát tak, jak potřebují. Hlavně pak u některých kocourků hrozí ucpávání močové trubice (při zánětech močového měchýře), ta čím je užší, tím je větší riziko ucpání. Pokud necháte kocourky dozrát, vše se jim správně vyvine. A i Vy budete mít dobrý pocit...
Samozřejmě, že na veterině by kocourky vykastrovali klidně i teď, když si o to řeknete. Ale proč? Jsou to ještě děti, přece chcete, aby byli hezky naducaní a správně vyspělí. Také sem u našich kocourků čekala a na kastraci šli ve 13 a 14 měsících. Možná briťáčci dospívají ještě později, nevím. Např. Mainské mývalí, si myslím, že dospívají skoro až ve dvou letech.
Radím Vám počkat než dospějí - to poznáte tak, že jejich moč začne být v záchůdku cítit, pak je ten správný čas.

petra.68
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 04.listopad 2014, 17:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Jéé, tak přesně tohle jsem toužila slyšet, číst... Nechci na ně vůbec spěchat, moc díky za milou odpověď. Mám radost hlavně za kluky, jen ať blbnou, počkáme si Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: