KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Čekat na první mrouskání nebo ne?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdy kočičku kastrovat?
Před prvním mrouskáním
78%
 78%  [ 15 ]
Po prvním mrouskání
21%
 21%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
Hanulina
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 12:26    Předmět: Čekat na první mrouskání nebo ne? Odpovědět s citátem

Zdravím.

Máte dost zkušeností a určitě jste slyšeli i dost názorů od veterinářů, tak bych vás chtěla poprosit o radu ohledně doby, kdy kastrovat kočičku.

Mám kočičku - britku, bude jí necelé dva týdny 6 měsíců, má cca 2,5 kg. Mňouká, ale myslím, že si jen chce hrát, že to není to mrouskavý hluboký mňoukání. I když asi 3x jsem ho zaslechla. Jak probíhalo mrouskání u vás??

Na různých webech jsem četla různé názory. Někde říkají, že se má počkat, až kočička zažije poprvé mrouskání a pak dát kastrovat. Jinde říkají, že je lepší ji dát kastrovat před prvním mrouskáním. Kolik by měla vážit a kolik by jí mělo být, aby to bylo? Pozná se to nějak?

Je to moje první kočička, tak nemám moc zkušeností. Díky za každou radu a přeju vašim kočičákům, ať se daří!!Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 12:46    Předmět: Odpovědět s citátem

zo zdravotného hľadiska má zmysel jedine kastrácia pred prvou rujou.
Mačky v mojej opatere sú kastrované okolo 6teho mesiaca.

Moja prvá mačka bola kastrovaná ešte skôr, v 4och mesiacoch, bohužiaľ až po ruji.

U každej mačky môže prebiehať inak - moja mainka takmer nejedla, váľala sa po zemi a nastrkovala zadoček, celé dni plakala, značkovala

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 13:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Ptala jsem se u vetů na 2 veterinách a říkali, že tak od 10 měsíců věku kočičky.

Hanulino, píšu Vám SZ.

Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 15:02    Předmět: Odpovědět s citátem

My byli na kastraci u dr. Načeradské v 7 měsíci věku kočičky, tedy před říjí. Prý není pravda, že by si kočka nutně musela před kastrací projít říjí, naopak - někdy bytové kočičky přecházejí z jedné říje do druhé, což jí určitě na zdraví nepřidá (a těžko se v tomto stavu kastruje), navíc říje sebou přináší nejen křik kočule ve dne v noci, ale také lecos počůrané ... známé kočka chodila i do dřezu!
Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 15:04    Předmět: Odpovědět s citátem

A koukám, Vaše kočička má 2,5 kg ... váhu na kastraci rozhodně má a příliš bych neváhala - jaro se blíží! Very Happy
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 15:12    Předmět: Odpovědět s citátem

keby len curanie Laughing moja Miu znackovala aj hovnusmi Laughing a najviac znackovala chlapa, kym spal Laughing

ono hlavne ide o prevenciu vzniku nadorovych problemov s mliecnymi zlazami a to ma zmysel len pred prvou rujou

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 19:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Miusiatko: A jaký typ kastrace provádí váš vet? My máme pryč jen vaječníky - děloha prý zakrní a nedělává potíže. Operace přes bříško.
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 19:44    Předmět: Odpovědět s citátem

cez brucho - mini(snad aj mikro - sikovny vet) rez, OVH - cize vsetko prec. Nevidim dovod nechavat v tele nefunkcny organ. A daleko lepsie sa naraz vytahuje oboje, pri vyberani len vajecnikov sa moze stat (prave vdaka tvaru maternice), ze kusok ostane a to sa potom tazsie naprava

Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 19:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy no, nerozumím tomu příliš, ale před kastrací nám paní dr. ukázala takový obrázek dělohy a vaječníků, kde byl zakreslen přesně úsek, ve kterém se musí vaječníky ustřihnout, aby právě bylo všechno v pořádku, a že se nesmí ani výš, ani níž atd. atd. .... bylo mi z toho mdlo, i při odběru krve jsem ráda, že sedím Laughing Laughing Laughing No, snad bude vše v pořádku a děloha skutečně zakrněla a bude hodná. Jsme po kastraci rok.
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 20:03    Předmět: Odpovědět s citátem

len kazda macka je ina a nie kazdy vet je rovnako sikovny Wink
ak je macka v pohode, tak je to fajn.
Osobne ale nevidim dovod v tom, aby sa to nevytiahlo cele

Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2012, 20:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Věřím, že byste si s paní dr. popovídaly, neboť vám prošlo rukama víc koček nežli mně - já jsem kočkař-začátečník a zkrátka jsem vetce řekla, ať udělá to nejlepší, co může a dokáže Laughing Laughing Já jí věřím Smile
Hanulina
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 08.březen 2012, 20:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Psala jsem do Animal Clinic v Praze a pan doktor Hnízdo mi odpověděl takto:

"Dobrý den
u koček není termín kastrace tak kritický jako u kocourů. Vetšinou doporučuji kastraci okolo 6-8 měsíce, je tedy již ted kdykoliv možné operaci provést. Vyčkat na první mrouskání je sice vhodné ale často je pro majitele obtížné tuto první říji poznat."

Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.březen 2012, 20:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Ráda bych taky přispěla svou zkušeností. Nejstarší členy domácnosti (co do pobytu u nás) nám nějaký milovník zvířat hodil přes plot. Kocourovi a kočičce bylo dle odhadu veta 9 týdnů. V zhruba 4 měsících dle tohoto odhadu začla být kočička, trošku mazlivější a občas sebou flákla na schody (což dělá dodnes). Jsou to mé první kočky, takže si všichni ťukali na čelo, když jsem přišla s ideou, že číča mrouská, nicméně jsem se nedala odradit a zašla k vetovi a kočička šupajdila ve 4,5 měsících na kastraci (a už byla dle veta nakrytá). I když je věk jen odhad, tak kočka ještě nebyla ani přezubená. Jo a žádné vřeštění se u nás nekonalo. V květnu jsme se ujali kočičky ve vysokém stupni březosti a porodila u nás pět koťátek. Dvě jsme spolu umístily, přičemž holčička začla také relativně brzo - na kastraci byla někdy v šesti měsících. Tři koťátka jsme si nechali a z toho holčička byla na kastraci v 5,5 měsících a už byla březí(řešila jsem to i zde na foru, co dělat, bráškové ji prostě nakryli, starší kocourek byl už vykastrován). Obě holky zvládly kastraci naprosto skvěle a ani mladší kočička neměla žádné viditelné projevy říje s tím vším ječením, jak se popisuje. Vypisuji to tu všechno proto, abych vyvrátila mýtus o tom, že kočka nejdřív v šesti měsících. Je to blbost. Kdybych se tímto řídila, tak už tu běhají dva vrhy koťat. Takže se, prosím, nenechte zblbnout pověrami. Pokud má kočička nad dvě kila (někdy se kastrují i menší kočky, poku d je to nutné, ale doktor doporučoval ty dvě), není nutné čekat na šest měsíců. Naopak. U kočiček jedináčků to ještě není tak zásadní - nejsem lékař a neznám vliv mrouskání na pot. výskyt třeba rakoviny, na to jsou různé studie, ale pokud máte doma kocourka potenciálního otce, tak rozhodně nečekejte. I u třetí kočičky (maminky koťátek) jsem trvala na odstranění dělohy - osobně znám případ, kdy vaječník dorostl a kočička měla jedno koťátko, takže proč riskovat. Kočičky byly kastrovány bříškem naprosto bez problémů.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.březen 2012, 21:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoznačně odstranit všechno, důležitý není věk, ale spíše váha. Kočička by měla mít alespoň 2 kg. V některých státech kastrují už koťata od 2 měs. Neříkám, že s touto časnou kastrací souhlasím, ale někde se dokonce nekastrovaná, nechovná zvířata prodávat nesmějí. Tedy samozřejmě legálně. Jestli bude kastrace provedena bříškem či bokem je celkem jedno Bokem se kastrují většinou kočky, které kojí. A pak bokem kastrují Měcholupy. Jestliže budete mít šikovného veta, bude mít kočička jizvu 1 cm a 2 stehy, jako ta naše. Foto kastr. jizvy v albu.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Fflew
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 16:26    Předmět: před nebo po? Odpovědět s citátem

vidím, že vlákno už je rok staré, ale zkusím štěstí.
zrovna dneska jsem se byla u vetky ptát na kastraci. máme perskou kočičku, na konci března jí bude 7 měsíců. Ještě se nemrouskala, pokud jsem to teda nepřehlédla, ale nemyslím si. Smile
Naše vetka říkala, že kastrace před mrouskáním je americký způsob a že ona jej neuznává, že máme počkat na první mrouksání, protože je lepší kastrovat vyspělé (i mentálně) zvíře. takže pokud jsem to správně pochopila, kdyby se kastrovala kočička mladá, mohla by se psychicky zaseknout v tom věku, ve kterém je...? Víte o tom někdo něco? Jinak váží 2,2 kg.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: