KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Čekat na první mrouskání nebo ne?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdy kočičku kastrovat?
Před prvním mrouskáním
78%
 78%  [ 15 ]
Po prvním mrouskání
21%
 21%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 17:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Brzy kastrovaná zvířata zůstanou už pořád taková nijaká, prostě na nich není poznat, jestli je to kočka nebo kocour letmým pohledem, ale jsou z nich takové obojetné bytosti. Ale u kočky to zas až tak patrné není, a sedm měsíců není žádný nízký věk, za chvilku se mrouskat bude. Kdyby to byla kočka ven chodící, tak bych s kastrací neváhala ani minutu, pětiměsíční už klidně bývají při kastraci březí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 17:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Terezo, dovolím si nesouhlasit, že by brzká kastrace nějak výrazně ovlivňovala pohlavní dimorfismus (nepočítám-li "naducané" kocouří tváře, žádoucí u plemen jako je britka a pod.).

Tohle je fotka kocoura kastrovaného v necelých 8. měsících:
Image 12052
A tohle je kocour stejného plemene (navíc po stejné matce) kastrovaný až v 3,5 letech:
Image 12051
Rozhodně se nedá říct, že by první kocour měl méně samčí výraz než druhý - paradoxně byl bělouš dokonce robustnější (bohužel "byl" - v 5 letech uhynul na DCM).

A tady pro srovnání fotka s kočkou (opět z podobné linie) - co z toho je kočka a co kocour by poznal i naprostý laik, i bez pohledu pod ocas:-):
Image 4885 Image 12047

Naposledy upravil Balisek dne po 11.březen 2013, 18:00, celkově upraveno 1 krát

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
myška
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 17:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna před měsícem jsme nechali kastrovat kočku, která se ještě nemrouskala. Vážila 2,30kg a hlavně moc ráda chodila ven, takže jakmile jsem zaslechla v noci první kocouří zpěvy, objednala jsem ji k dr. Hríbovi. Říkal, že vaječníky už byly trochu zduřelé, tj. mrouskání by propuklo každým dnem.
Povahově se kotě jeví zatím stejně šílené, jako předtím... Very Happy

TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 19:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisku, vy máte zrovna takové specifické plemeno:) U běžných vesnických mourů je sakra vidět, jestli se jedná o kocoura kastrovaného třeba v osmi měsících, a nebo jestli je to kocour kastrovaný třeba až ve třech letech. Tolik zkušenost moje.

Ale proti brzké kastraci nemám námitek, a sedm měsíců dle mě ani brzo není.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 20:20    Předmět: Odpovědět s citátem

To mate zvlastne skusenosti. Ja som teda ziadny rozdiel medzi zvieratami kastrovanymi v 5tich mesiacoch alebo v 12 rokoch nezaznamenala. Ani fyzicke, ani psychicke

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Danka A
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 11.březen 2013, 20:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Ach bože toto čo je za názor?Mám kocúrika ktorému bude už 5 rokou a musel sa dať kastrovať keď nemal ani 8 mesiacou,pretože v tej dobe som mala doma ešte nekastrované mačičky a je z neho kocúrisko a nie že dajaké také nijaké ako tu píšete.Váží okolo 10 kilo a hneď na prvý pohlad je vidno že je to kocúr so všetkým všudy!!!! Wink Wink Wink

sestričky Roxanka a Wanesska najdené ako malé miminka na silnici
Happynka najdená ako miminko na silnici
+Natálka za duhovým mostom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 12.březen 2013, 1:23    Předmět: Odpovědět s citátem

TerezaJ napsal:
U běžných vesnických mourů je sakra vidět, jestli se jedná o kocoura kastrovaného třeba v osmi měsících, a nebo jestli je to kocour kastrovaný třeba až ve třech letech. Tolik zkušenost moje

Mám stejné zkušenosti...a je v tom opravdu velký rozdíl...
Pokud vykastruju zralého, už dospělého kocoura, svoji kocouří povahu si zpravidla podrží, akorát se trochu zmírní a ve fyziognomii jsou také rozdíly, u takového kocoura se na první pohled pozná, že je to kocour a ne kočička, což někdy tak nebývá u kastrovaných kocourků - koťat...
Ta někdy ani nedorostou tak jak mají, vypadají spíše jako kočičky a to i svou povahou...
Já vím, že na to se názory různí a asi budou různit stále, ale nepovažuju doktory, kteří nechtějí kastrovat příliš mladé kocourky za zaostalé, jak jsem někde četla, ono to taky má svou logiku...
Nechci, aby to vypadalo, že tady brojím proti kastracím, to vůbec ne, já mám vykastrované jak kočičky, tak kocoury, ale zatímco u kočiček jsem nikdy nepozorovala nějaké rozdíly - kočička kastrovaná v pěti měsících - kočička kastrovaná ve dvou letech - je to jedno, vypadají nakonec stejně, u kocourů se to opravdu někdy pozná...jak na vzhledu, tak na povaze...
Brzké kastrace mi nejsou sympatické, ale uznávám, že je to bohužel někdy nezbytnost, lepší kastrovaný dříve, než vyhozený, ztracený nebo přejetý autem, atd., to bez debaty...

Jinak - Fflew - nemusíte se obávat dát už vykastrovat svoji kočičku, já jsem mnohokrát na první mrouskání u kočiček vůbec nečekala a kočičky jsou už dlouhá léta v pořádku...většinou je dávám kastrovat v pěti měsících, to už mají ta dvě kila, žádné problémy nebývají...

jjjaaannniii
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 10.březen 2014, 9:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, ráda bych přispěla svojí čerstvou zkušeností s kastrací kočičky, máme dva nalezence, kterým je cca 5 a půl měsíce, kočička začala před dvěma týdny mrouskat, tak jsme zajeli za vetem, co a jak dál, Andělka je opravdu drobeček, má 1.6 kg, nicméně chodí ven, tak byla kastace nutná, doktor íákal, že takovou miniaturu ještě snad nekastroval Very Happy, 6.3. byla na zákroku a ejhle, už byla nakrytá Shocked a to jí teď o víkendu vypadl poslední mléčný špičák.......

šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 10.březen 2014, 20:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam celkem 4 kocoury, 3 byli kastrovani 7cca mesicich, posledni k nam prisel uz odrostlejsi a odhaduju, ze jsme ho kastrovali asi tak v roce, mozna i trochu pozdeji. Jeden z brzo kastrovanych je mohutny, dlouhosrsty, podle mne vypada jako kocour, ale tvare ma naducane dik y tem dlouhym chlupum. Druzi dva jsou kratkosrsti a zatimco jeden je typicky mohutny kocour s velkymi kocourimi tvaremi, druhy vypada spis jako vetsi kocicka. Neni rozhodne maly, ale ma takovou uzkou kocici tvaricku. Mozna, ze u nej jsem s kastraci mohla pockat. Byl ve stejnem veku drobnejsi, nez ten prvni. Ale chodil ven, zacinalo jaro, bala jsem se o nej. Doufam, ze se mu casnejsi kastrace nepodepise nejak na zdravi.
Jen jsem chtela rict, ze neni tak uplne dulezity ten vek, ale spis vyspelost zvirete. Je to jako u lidi. Nekteri kluci jsou ve 12 letech mutujici 170 cm pubertaci, jini jsou jeste male drobne deti.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 10.březen 2014, 20:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste dodam, ze u kocek je to podle mne jine, jak pise jjjaaannniii, i drobounka 5 mesicni kocicka muze byt uz nakryta, taky jsem takovokastrace u mela. Dokonce jsem cetla nazor, ze kastrace pred prvni riji snizuje riziko onemocneni rakovinou mlecne zlazy. Ted jsem nechavala kastrovat kocicku, kterou si ode mne na podzim vzala kolegyne. Odhadem ji taky bylo 6 mesicu. Riji jeste nemela a jsem rada. V tomto pripade verim, ze je to spravne. Ja hlasuju necekat u kocky na prvni riji.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 10.březen 2014, 21:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Někde jsem četla, že kočička vykastrovaná před první říjí, tudíž ještě nedospělá, ztratí holčičí rysy a roste mnohem déle. Mrouskání snad růst zastaví. Docela bych tomu věřila: mám tři kočičky - dvě kastrované asi tak v 6-7 měsících, ty váží přes 4 kg (nejsou tlusté) a jednu z nich by si člověk s kocourkem i spletl. Třetí Darinku jsem ulovila jako zasloužilou matku pěti koťat. Při kastraci měla určitě přes rok a teď po dvou letech je pořád droboučká, něžná holčička. Ovšem ty dvě velké kámošky a všechny kocoury postaví do pozoru jediným zasyčením. Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: