KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kastrace a krytí
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 9:52    Předmět: Kastrace a krytí Odpovědět s citátem

Ahoj, mám 5ti měsíčního briťáka (4 kg) a včera nám začal značkovat..
Jenže. Je to opravdu krasavec tak by nám bylo líto ho nerozmnožit Very Happy chtěla jsem zeptat, v kolikati letech je možné nechat kocourka krýt? Kamarádka má whiskas kočičku, která se mrouská v jednom kuse takže nevěstu by měl zajištěnou..Kastrace ho určitě nemine..jen jsem slyšela, že když se vykastrují tak brzo, tak že jim nedoroste hlava nebo co ? Sad takže moje otázky znějí:

Jaký je nejnižší věk kocourka, aby mohl krýt ?
Jaký je nejnižší věk kocourka, aby mohl na kastraci?

Díky moc Smile

Britský lila whiskas kocourek Leonard a čivaví kamarádka Gina.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 10:07    Předmět: Odpovědět s citátem

kocúr má PP?

Predpokladám, že nie.

Nechcem Vám tu robiť kázanie, ale skúste sa pozrieť, koľko nechcených mačiat je všade po depozitoch, útulkoch a na ulici a kopu z nich je aj "britkoidných".

Neviem, či má kocúr alebo mačka urobené nejaké testy, či poznáte rodičov a aspoň starých rodičov oboch mačiek. U britiek je niekoľko geneticky podmienených chorôb, ktoré sa skutoční chovatelia snažia obmedziť. V bez PP chove ale nikto nič nekontroluje a môže to dopadnúť veľmi zle.

Podľa chovateľského poriadku je myslím minimálny vek na krytie 10mesiacov (a samozrejme uchovnenie).

Kvalita nie je len o "kráse" mačky, rozmnožovať by sa mali len skutočne kvalitné jedince po všetkých stránkach, najmä po tej zdravotnej. (btw to Vám poveadl nejaký posudzovateľ z výstavy, že máte krásneho kocúra, alebo si to myslíte len Vy? ) Wink

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 10:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Nene kocourek papíry nemá, ale oba jeho rodiče ano. Matka britská lila, otec brit. whiskas. Testy na choroby bysme mu před krytím samozřejmě udělali. Kamarádka s whiskas kočkou s ní na výstavy chodí a na našeho kocoura se byla podívat. Líbil se jí a krytí navrhla ona, kocour má pěknou stavbu těla, krásnou srst a skvělý zdravotní stav. O počtu koček v depozitech jsem si vědoma, ale koťata bych mu samozřejmě nenechávala kvůli nějakému zisku, spíš jsme přemýšleli, že bysme si jedno koťátko nechali + velký zájem je i ze strany blízkých a známých.

miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 10:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja celkom nerozumiem, keď kamarátka chodí na výstavy, prečo mačku neuchovní a nemá riadne mačatá s PP?

Že jeho rodičia boli s PP nikdy nebudete vedieť na isto, pretože nedokážete, že jeho rodičmi naozaj boli Wink

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 10:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Stačí, že víme my, že jeho rodiče jsou jeho rodiče. Kamarádka si vybrala našeho kocoura a koťata nehodlá prodávat, takže se spokojí s tím naším Smile. Ani my neplánujeme více koťat, jednou s touto kočkou a dost, pak jde na kastraci.

Darya
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 11:07    Předmět: Odpovědět s citátem

A vaše kamarádka se orientuje v rodokmenu své kočky a ví, který předek má jaký výsledek vyšetření na HCM, PKD a podobně? Vy se orientujete v rodokmenech rodičů svého kocoura a znáte výsledky jeho předků v těchto vyšetřeních?
Víte, jaká vyšetření by měla být provedena před krytím, aby koťata zbytečně po narození nezemřela na infekce? Máte vy i kamarádka kočky testované na FIV a FeLV?
Množit kočky, nota bene bez PP, je velice hloupé. Jen naivní "chovatelé" si myslí, že žádný jejich odchov či jeho potomek nemůže skončit v útulku nebo umírající někde u cesty, v kravíně a podobně.

Chov není o tom, že pustíte kocoura na kočku a pak ťutáte s koťaty a všechno je ideální. Něco si obě dvě přečtěte, nastudujte, pak vás doufám tyto úmysly přejdou.

Kvíčenka - splašený deprivantek
Čeněček - nenasytné trdlo
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 11:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Píšete, že si plánujete nechat každá jedno kotě, ale co když se jich narodí víc? A jestli si zájem ze strany blízkých nevysvětlujete trochu jinak, leckdo se bude nad (Vaším Laughing ) kotětem rozplývat, dokud se ho nezeptáte, kdy si ho odveze Crying or Very sad
Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 12:32    Předmět: Odpovědět s citátem

A zase se narodí další bezpapíráčci ... a opět jest omíláno "rodiče jsou s PP" (pozor - rodiče jsou s PP, tak máme něco lepšího nežli je sousedovic micina) a majitelé těchto bezpapíráčků budou tvrdit "prarodiče jsou s PP" atd. atd. ... a množíme a množíme a množíme. Grrrrrrr!
SuE
Správce
Správce

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:17    Předmět: Odpovědět s citátem

K vyse uvedenym pripominkam pripojim jednu faktickou informaci: na kastraci kocoura neni nikdy dost brzy, chovatele v zamori (a zacina se to praktikovat i v CR) davaji do novych domovu "kote na mazlika" (sice s PP, ale neurcene na vystavy) po kastraci, a to proto, aby zamezili mnozeni "cistokrevnych" kocek bez PP.

Pokud kocour znackuje, je pohlavne dospely, a tudiz zraly na kastraci (i dle meritek konzervativnejsich veterinaru). Na Vas je vybrat dobreho veterinare.

Co se kocky Vasi kamaradky tyka - vynecham informace o vrozenych ci ziskanych chorobach, jez jste si mohla precist v predchozich prispevcich - "mrouskani v jednom kuse" je zalezitost nezdrava, ktera kocku velice vysiluje, a kastrace je pro takove zvire vysvobozenim.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamarádka chce kočku taky hned po prvním vrhu vykastrovat. Oba mají super povahu a prostě pro koťata bysme měli zájemce ať jich bude kolik bude. Oba rodiče testy mají, to jsem s majitelkou řešila už když jsem si kocoura odvážela. Nečekala jsem, že tu budu mít tak negativní ohlasy, když už nynejší zájemci(všichni milovníci koček) jsou už předem obeznámeni s tím, že svoje kočky(naše koťata) neboudou moci dále množit. A jak jsem psala tak náš kocour by na testy šel pro jistotu v nejbližší době a kočka testy má. Tak ikdyž budou bezpapíroví, zájemci zajištěni a je zamezeno následujícímu množení, nevím, kde je problém, ale asi je to věc názoru. Když se po internetu rozhlédnete tak krytí kocourem bez PP je tu nepřeberné množství a to já samozřejmě taky neuznávám, nehodlám na koťatech vydělávat při tomhle riziku.

Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:36    Předmět: Odpovědět s citátem

SuE, mluvíte mi z duše, chtěla jsem napsat přesně to samé. O pověrách co se týče kastrace kocourků se tu napsalo už mnoho a já sama jsem u veterinářů také setkala převážně s tím názorem, že když kocour značkuje, tak je pohlavně dospělý a muže šupat na kastraci. V Austrálii nekastrované zvíře téměř nekoupíte a pokud ano, tak za tak horentní sumu, že na to málokdo má. Dost bych se přikláněla k legislativnímu zakotvení nečeho takového, byl by to účinný boj proti množitelů koček s praprarodiči s PP i dalších. Stejně tak si myslím, že pro tu kočičku to musí být utrpení a fakt nechápu majitele, který toto svému zvířeti provádí. Když si něco pořídíme, tak za to neseme zodpovědnost.

to Darko: Chápu, že teď musíte mít pocit, že jsme se na Vás sesypaly jako vosy, ale zamyslete se, prosím, hloubějí nad celou situací. Pro kočky není pohl. styk žádná zábavička jako pro lidi Smile , není ještě potvrzeno, které nemoci se stykem přenášejí, ale u několika vážných je min podezření (FIV, FelV), takže vystavíte kocourka riziku a nebohou kočku tomu všemu kolem jen proto, že jsou to jsou hezká zvířata a kamarádka by chtěla koťátka? Když je nemá na prodej, tak proč je teda chce mít? Proč už není kočka dávno kastrovaná a proč si tedy nenajde někoho s PP, když tedy chodí na výstavy? Nějaký důvod tam bude. Je pěkné, že se Vašim známým kocourek líbí, ale koťat může být i šest nebo víc, budete pro ně mít dobré majitele? A pokud ano, tak proč nedat šanci koťatům, kterých je všude mraky a hlavně zase bude, začíná jaro. Pokud má někdo o zvíře zájem, tak si v útulku jistě vybere, jsou tam i exklusivní zvířata a jistě na Vás nikdo nebude pohlížet špatně, že nechcete třeba mournku, ale něco do briťáka, i tato zvířata v útulcích jsou a musí se umisťovat. Prosím, zkuste se nad situací zamyslet trošku globálně a vymluvte si i kamarádce tuto hloupost a pokud máte finance a čas, tak si vyberte v nějakém útulku, kotík Vám udělá stejnou radost a ještě pomůžete.

tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikolo, a víte, jakou krevní skupinu má kočka a jakou kocour? U britek bývá dost často i krevní skupina A i B a když má každý z rodičů jinou krevní skupinu a chovatel kočky to neví, místo radosti z koťátek nastane hrůza, protože když se ihned po porodu neudělá proti tomu opatření a koťata se od mámy napijí, umřou. Proto chovatelé britek své kočky testují i na krevní skupinu. Když mají rodiče KS rozdílnou, nesmí se nechat koťata prvních 24 hodin po narození napít od matky, musí se krmit uměle a matce se mohou vrátit až po této době. Ví to vaše kamarádka?

http://kocici.net/clanky/15-krevni-skupiny-u-kocek

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jedna poznámka - nikdy plně novlivníte, že zájemci nebudou zvíře dál množi - vy taky množit chcete. Třeba se jim také bude zdát že mají pěknou povahu a jsou hezká, takže hop šup a další koťata jedou.
Pokud máte několik solidních zájemců, tak Vám mohu jen závidět, v depositu bychom za ně byly vděčné, každá dobře umístěná kočka je štěstí za které děkujeme. Myslím, že pokud někdo tuží po konkrétní rase (a nijak to neodsuzuji), tak má zaplatit za zvíře s PP a nepodporovat množitele. A ještě si prosím uvědomte, že zájemnce je pěkné mít, ale to, zda jsou nebo nejsou solidní poznáte stejně až když přijde na věc. Vím například o nádherném Briťáčkovi, na kterého se mělo přijet podívat několik lidí, všichni se dušovali a nakonec nikdo nedorazil a ani se neomluvil.

Darya
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Oba rodiče mají testy na co? Jaké přesně? Např. na HCM existují jen omezené genetické testy a screening vám objasní jen aktuální stav zvířete, ne jestli za rok neonemocní...

Vaši zájemci jsou smířeni s tím, že nebudou na koťatech množit? A co vaše kamarádka, taky slibovala své chovatelce, že na kočce nebude množit? Nebo ji má uchovněnou, tzn. porušuje množením bezpapírových koťat chovatelský řád?

Až koťata udáte zájemcům, vykašlou se na vás a budou si dělat podle sebe, přesně jako vy a vaše kamarádka a přesně jako x podobných majitelů mazlíčků. Prostě další osud těch koťátek nemáte šanci nijak ovlivnit. Nemáte na ty lidi žádné páky.

Je vaše kamarádka připravená na vrh třeba 7 koťat, které bude tři měsíce živit, pak je dá zájemcům a za rok jí 3 majitelé zavolají, že mají alergii v rodině, stěhují se a podobně a že chtějí kočku vrátit? Bude mít tyto kočičky doma? Postará se jim o nový, stálý domov?

Jste překvapená, že se tady setkáváte s odporem? Pročtěte toto fórum a poznáte proč. Tady se sdružují lidé, kteří často pomáhají bezprizorným kočkám, ať už tím, že si je adoptují, nebo o ně pečují v rámci depozit nebo přispívají finančně a materiálně. Bezprizorné kočky by neexistovaly, kdyby lidé byli zodpovědní a dokazali se vždy postarat o svá zvířata. Kdyby je zbytečně nemnožili, protože koček jsou mraky a pro všechny se bohužel milující a zodpovědní páníčci nenajdou.
Proč bychom tady měli podporovat bezhlavé množení koček jen proto, že "ta moje kočička je nejkrásnější a nejlepší na světě a chtěli bychom po ní koťátko a máme 10 zodpovědných zájemců o zbytek koťat a ti je nikdy nevyhodí/nenamnoží". Takových už bylo.

Veřte, že skoro každý si o svých kočkách myslí, že jsou ty nej, ale kdo se někdy setkal s utrpením vyhozených, týraných či venkovním životem zubožených koček, nebude jen tak mýrnyks týrnyks množit jen pro to, aby se poňuchal s koťátky.

Kvíčenka - splašený deprivantek
Čeněček - nenasytné trdlo
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 13:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo z vás neví s čím jsem se u koček setkala já, takže mě uráží, že mě osočujete z toho, že jsem se nestkala se zvířecím utrpením. Měla jsem koček řadu, a uznávám, že tohle je první, kterou jsem nezachránila z ulice(krabice u silnice, popelnice atp.) ale koupila, jelikož se mi kočičky často i třeba po 5 letech zaběhly + se budu nejspíš stěhovat do bytu, rozhodla jsem se pořídit kotě, které bude "bytové". Sama jsem ručně vypiplala minimálně 10 koťat a pak je známým rozdala. Všichni zájemci o moje koťata jsou z 90% rodina (moje a kamarádky co vlastní kočku), každý z nich kočku někdy v životě měl a taky je každý seznámen, že kočky NEBUDE MOCI MNOŽIT, to vám garantuji. Všechny potřebné testy pro kocoura samozřejmě zařídím a jelikož kamarádce v tomhle důvěřuji(je to její 4. whiskas) i ona všechny potřebné testy má. Pokud zjistím, že je něco v nepořádku (rozílná KS atd.) samozřejmě nic takového podstupovat nebudu a kocour fičí na kastraci.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: