KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kastrace a krytí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Když to všechno pročítám, tak mi nepřipadá, že by Vás někdo nějak osočoval, že jste se nesetkala s utrpením. Jen mě připadá podivné, že při těchto Vašich zkušenostech, které popisujete, chcete bezdůvodně množi kočky a přidělávat koťata. Přeci pokud sama víte, kolik je kolem nešťastných zvířat, tak by Vás samotnou toto mělo napadnout a naopak bych čekala, že kamarádku proberete. Chápu, že každý nechce obyč. mouratou nebo černou číču, nicméně bych ráda upozornila, že na čistě bytové kotě, jak píšete, fakt nepotřebujete třetí generaci kočky bez PP. Mám šest mazlíků, všechny obyč a zachráněné a žijí v bytě naprosto bezproblémů. Jsou nejrásnější, mají báječné povahy a... všechny již kastrované. A je jim fajn. Takže já bych poslala zájemce do útulku, popř. tam zašla také a pokusila se kámošce tu věc vymluvit, ale každý jsme jiný. Osobně ale neznám nikoho, kdo se setkal s utrpením zvířat a zároveň přemýšlel o něčem takovém, o čem přemýšlíte vy. Většinou spatřené utrpení donutí lidi prozřít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darya
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jste se setkala s tím, co píšete, pak tedy nevím, kde je chyba, že vám nic nedochází...

No, každý chovatel, depozitář a koneckonců i množitel by mohl povídat o takových předběžných zájemcích, kteří jsou celí žhaví, když jsou koťátka ještě "na houbách".

A jak tedy zařídíte, že NEBUDOU MOCI MNOŽIT? Nemá vaše kamarádka kočku koupenou na mazlíka? Nebo nemá kočku na chov s PP? A přesto plánuje množit mimo chovatelský řád nebo slib původnímu chovateli.

Už nemám potřebu se tu exponovat, jen připomínám, abyste si načetla všechny dostupné informace o genetických chorobách britek, nechala provést možné testy a připravila se na to, že chovatel má za svoje odchovy zodpovědnost po celý jejich život.

Kvíčenka - splašený deprivantek
Čeněček - nenasytné trdlo
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:08    Předmět: Odpovědět s citátem

To určitě ano, ale je fakt, že si myslím, že pokud zájemcům nedám koťata já, koupí si je od někoho jiného.

Britský lila whiskas kocourek Leonard a čivaví kamarádka Gina.
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

To máte nejspíš pravdu. Bohužel. Ale třeba by se Vám povedlo jim situaci kolem zvířat vysvětli, popsat co jste zažila a nasměrovat je do nějakého deposita. Koček je všude spousta. A některé vypadají přesně jako papírové číči. Takže dušička bude mít pokoj a ještě se něco zachrání. Říkáte, že zájemci jsou z Vaší rodiny, tak třeba by se Vám povedlo něco ovlivnit.
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě to můžu zkusit, mě na těch koťatech osobně tak moc nezáleží, spíš začínám já podléhat tlaku ze strany zájemců. Zkusit to můžu, ale znáte to.

Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Věřte, že znám, ale za pokus to stojí. Určitě víte sama, jaký je to krásný pocit pomoct zvířeti najít nový domov. Zkuste je přesvědčit. Nevím odkud jste, ale když posadíte rodinu přes net a rozkliknete databázi útulků, tak někde jistě najdou vysněné kotě nebo kočku a nemusí se kvůli tomu další rodit. Teď bude koťat spousta, deposita budou plná, jistě by si vybrali. Je to fuška, ale stojí to za to.
Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 14:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to pravda, sama jsem si vzala kotě z útulku, ale řekla jsem si, že už nikdy..špatná zkušenost, chudák mi umřel ani ne ve 2 měsících , což sem přikládala za vinu útulku, že mu neposkytli potřebná vyšetření hned po příchodu. Když jsem si kotě brala s tím, že prohlídku podstoupilo a s tím, že mám v roce přijít na očkování, po měsíci to pro mě byl šok když mi koťátko uhynulo, protože mělo střeva skrz na skrz prolezlá červy. Od té doby jsem na útulky hodně zanevřela..

Bára
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 15:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Darko: Doporučuji taky navštívit v rámci osvěty vlastní i těch "zájemců" tyto stránky:
http://www.stop-mnozitelum.cz/kdo-je-mnozitel.html

A nejen navštívit, ale hlavně celé pořádně pročíst...

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 15:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Darko napsal:
Kamarádka chce kočku taky hned po prvním vrhu vykastrovat. Oba mají super povahu a prostě pro koťata bysme měli zájemce ať jich bude kolik bude. Oba rodiče testy mají, to jsem s majitelkou řešila už když jsem si kocoura odvážela. Nečekala jsem, že tu budu mít tak negativní ohlasy, když už nynejší zájemci(všichni milovníci koček) jsou už předem obeznámeni s tím, že svoje kočky(naše koťata) neboudou moci dále množit. A jak jsem psala tak náš kocour by na testy šel pro jistotu v nejbližší době a kočka testy má. Tak ikdyž budou bezpapíroví, zájemci zajištěni a je zamezeno následujícímu množení, nevím, kde je problém, ale asi je to věc názoru. Když se po internetu rozhlédnete tak krytí kocourem bez PP je tu nepřeberné množství a to já samozřejmě taky neuznávám, nehodlám na koťatech vydělávat při tomhle riziku.

Dobrá tedy... Řekněme, že svět je ideální a Vy vyprodukujete jen jediný vrh, pro všechna koťata máte předem zajištěný perfektní domov, následně dáte kočky vykastrovat a stejně tak učiní v budoucnu majitelé Vašich koťat...Nastíním Vám tedy, co odchov vrhu obnáší a kolik to bude stát.

Kocourem lze krýt po dosažení plné pohlavní a fyzické dospělosti, tj. od 12 měsíců (u briťáka bych spíše přidala). Jelikož mu je teď 5 měs., bude jeho potenciální partnerka ještě minimálně 7 měsíců naprázdno mrouskat. Chudák kočka i chudák majitelka...

Pro zajištění zdraví vrhu je nutné, aby kočka i kocour byli prokazatelně zdraví, vyloučily se zjistitelné dědičné nemoci a minimalizovaly potenciální rizika pro vrh (např. nekompatibilita krevních skupin, bacilonosičství atd.) To, že rodiče kocoura mají jakési (neznámo jaké) vyšetření, je k ničemu - je nutné otestovat ta zvířata, na kterých budete chovat. Zde je výčet nezbytných vyšetření a testů:
- Stanovení krevních skupin - 600,- Kč
- Feline Immunodeficiency Virus (FIV) - 204,-
- Feline Leukemia Virus (FeLV) -204,-
- Polycystické onemocnění ledvin (PKD) - 760,-
- Hemolytický stafylokok a streptokok - 360,-
- HCM genetické vyšetření - 960,-
- Kombo test chlamydie, calicivirus, herpesvirus, mycoplasma - 2.040,-

Laboratorní vyšetření jedné kočky v součtu stojí 5.128,- Kč a jelikož je musí absolvovat kočka i kocour, celkově to dělá 10.256,- Kč (ceny jsou dle ceníku laboratoře SEVARON, takže s odběrem u veterináře a dopravou vzorků to bude o pár stovek víc).

Jelikož je kočka starší 18 měsíců, měla by podstoupit kromě genetického také echokardiografické vyšetření na HCM - v průměru zaplatíte cca 1.500 Kč (ceny se pohybují od 1.000 do 3.000 Kč). Kocour na EKG vyšetření nemusí, jelikož v jeho věku není průkazné.

Takže celková cena za vyšetření a testy před krytím dělá v součtu 11.756,- Kč - a to se koťata ještě nenarodila a dokonce ani nemáte jistotu, že kočka zabřezne...

Předpokládejme, že se narodí 5 koťat. Do světa půjdou nejdříve za 12 neděl, nejlépe však až ve 13. nebo 14. týdnu. Po tuto dobu je budete muset nejen živit, ale i 3x odčervit (á 50 Kč x 3 dávky x 5 koťat = 750,- Kč) a 2x naočkovat (á 400,- Kč x 2 dávky x 5 koťat = 4.000,- Kč). Za očkování a odčervení tedy dáte 4.750,- Kč.

Celkově to dělá:
Testy kočky a kocoura před krytím - 11.756,- Kč
Očkování a odčervení koťat - 4.750,- Kč
Krmení koťat 3 měs. - 1.500,- Kč
Takže sečteno a podtrženo za prevenci a odchov 18.006,- Kč

Uvedená cena platí pouze za předpokladu, že budete mít štěstí, kočka porodí přirozeně, bude plně kojit a koťata ani matku nepostihne žádný zdravotní problém. V každém případě však doporučuji vytvořit si cca 5-10.000 Kč rezervu pro případ císařského řezu, nutnosti umělého odchovu nebo onemocnění vrhu.

Jak sama vidíte, odpovědný chov vůbec není levnou záležitostí. Samozřejmě můžete "jen tak nakrýt", ale pak se dostáváte do kategorie klasických "množitelů", což určitě nechcete.

Zamyslete se ještě jednou s kamarádkou, zda Vám ta několikatýdenní potěšení z koťátek stojí za těch 20.000 Kč nebo zda nebude lepší jednoduše si jen užívat radosti z přítomnost svých koček - mazlíků!

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SuE
Správce
Správce

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 17:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Darko napsal:
Všechny potřebné testy pro kocoura samozřejmě zařídím a jelikož kamarádce v tomhle důvěřuji(je to její 4. whiskas) i ona všechny potřebné testy má. Pokud zjistím, že je něco v nepořádku (rozílná KS atd.) samozřejmě nic takového podstupovat nebudu a kocour fičí na kastraci.

Darko, ty testy nejsou vubec levnou zalezitosti, pokud je chcete "vsechny", mozna to spravi deset tisic (odhaduji).

Zaujala mne, co pisete o sve zname, ze chodi na vystavy. V tom pripade musi byt clenem nektere z chovatelskych organizaci, z cehoz plyne, ze se zavazala k NEodchovavani zvirat bez PP. Musi v tom byt nejaka levarna, protoze si nedokazu vysvetlit, proc by nekdo s uchovnenou kockou chtel kryt kocourem bez PP, byt sebehezcim....

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SuE
Správce
Správce

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 18:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Darko napsal:
Je to pravda, sama jsem si vzala kotě z útulku, ale řekla jsem si, že už nikdy..špatná zkušenost, chudák mi umřel ani ne ve 2 měsících , což sem přikládala za vinu útulku, že mu neposkytli potřebná vyšetření hned po příchodu. Když jsem si kotě brala s tím, že prohlídku podstoupilo a s tím, že mám v roce přijít na očkování, po měsíci to pro mě byl šok když mi koťátko uhynulo, protože mělo střeva skrz na skrz prolezlá červy. Od té doby jsem na útulky hodně zanevřela..

Dovoluji si poznamenat, ze kote ma byt u matky do 13 tydnu veku.
Pokud kote ve Vasi peci zemrelo v necelych 2 mesicich, jedna se o chudaka, ktereho nekdo vyhodil ve 4 - 5 tydnech veku.
Takova kotata umiraji velice casto (chybi jim materska pece, materske mleko atd) a relativne vetsi sanci maji prospivat v domacnosti, kde nejsou dalsi zvirata, nez v utulku, kde jsou desitky infekcnich zvirat.
Rozumim tomu, ze se na utulek zlobite, otazka je, zda pro kote mohl udelat vic, nez udelal. Osobne bych - kdyz uz tedy investovat do negativnich emoci - zlobila na ty srace, kteri kote vyhodili / nedoprali mu dostatecnou peci / nenechali vykastrovat jeho matku, kdyz se o kotata nehodlali radne starat.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SuE
Správce
Správce

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 18:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Ze ja si tu placam jatra, kdyz to nade mnou Balisek tak pekne rozepsal Embarassed

SuE napsal:
Darko napsal:
Všechny potřebné testy pro kocoura samozřejmě zařídím a jelikož kamarádce v tomhle důvěřuji(je to její 4. whiskas) i ona všechny potřebné testy má. Pokud zjistím, že je něco v nepořádku (rozílná KS atd.) samozřejmě nic takového podstupovat nebudu a kocour fičí na kastraci.

Darko, ty testy nejsou vubec levnou zalezitosti, pokud je chcete "vsechny", mozna to spravi deset tisic (odhaduji).

Zaujala mne, co pisete o sve zname, ze chodi na vystavy. V tom pripade musi byt clenem nektere z chovatelskych organizaci, z cehoz plyne, ze se zavazala k NEodchovavani zvirat bez PP. Musi v tom byt nejaka levarna, protoze si nedokazu vysvetlit, proc by nekdo s uchovnenou kockou chtel kryt kocourem bez PP, byt sebehezcim....

Darko
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 20:10    Předmět: Odpovědět s citátem

To zas nevím až tak do podrobna, byla na 2-3 co mi říkala a myslím, že žádný člen není..tak nevím, v tomhle já moc nejsem..

Arabika
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 20:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych chtěla podotknout, že už začíná být i trend britských koček na ulici, zrovna budeme dávat fotky na náš web, až kocoura pořádně nafotím a pak máme jednu paní,co jí jeden briťák vlezl přes balkón oknem,ale i přes kastraci vyžaduje vycházky a když je nemá, tak jí v bytě mňouká a už ho má dost a chce ho udat, nikdo po nich nepátrá, nikdo nereagoval na inzerát v okolí. To jsem píšu jen pro info, aby si nikdo nemyslel, že takováto kočka nemůže skončit na ulici.

SuE
Správce
Správce

PříspěvekDatum vložení: čt 15.březen 2012, 22:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim s tim, co napsala Arabika. Pred tydnem prijalo PSOZ kocicku, kterou pojmenovali Luna. Kočička byla nalezena v lese, zavřená v přepravce a zraněná v oblasti pánve. Přijímala jsem ji s tím, že je asi postřelá (zranění vypadá jako kruhový otvor a teče z něj krev) a čůrá krev... (Dalsi informace o Lune)

Jake bylo prekvapeni, kdyz se z kocky nalezene v lese vyklubala britka (spis "britka" ;)

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Přejdi na: