KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jaká rasa se hodí k Perské činčile?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká rasa se hodí k perské činčile?
siamka
0%
 0%  [ 0 ]
birma posvátná
0%
 0%  [ 0 ]
ragdoll
100%
 100%  [ 2 ]
jiná
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 2

Autor Zpráva
Monietta Mlýnková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 0:05    Předmět: Jaká rasa se hodí k Perské činčile? Odpovědět s citátem

Zdravím všechny majitele kočičích mazlíčků. Jsem tu sice nová, ale ráda bych se Vás zeptala, jaké plemeno byste mi doporučili k mému mazlíčkovi Garfíldkovi. Je to perská činčila, má 5 let a je mi líto že je doma sám, když jsme s přítelem v práci. Líbí se mi hodně siamky, ale obávám se že k našemu gaučákovi by asi moc siamka nesedla. Nebo myslíte že ano? Taky mě napadl ragdoll a nebo birma. Budu vám hrozně vděčná, pokud mi poradíte, nerada bych mu další kočičkou nějak ublížila, naopak chci aby byl u nás ještě spokojenější a šťastnější.
Předem moc děkuji všem za odpověď Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 11:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Ačkoliv jsem velký milovník a propagátor siamských "netopýrků" (Siamka do každé rodiny! Smile ), k peršance bych toto plemeno příliš nedoporučovala.

Siamky jsou hodně živé, kontaktní až vlezlé a umí si velice umanutě prosazovat svou. Vyžadují, aby jejich parťák byl stejně aktivní (v překladu "ochoten provozovat stejné blbosti a pitomé hry"), jako ony.

Obávám se, že by se klidná peršanka ve společnosti potrhlé, věčně otravující a dorážející siamky necítila moc dobře. Navíc siamky milují řecko-římské zápasy ve volném stylu, takže by nejspíš trpěla i nádherná perská srst.

Pokud jste našla zalíbení v colorpointech, doporučovala bych Vám prozhlédnout se spíše po něčem klidnějším v stejném "barevném provedení" - např. po britce, ragdollovi, birmičce apod. A nebyla by nakonec nejvhodnější další peršule?

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 17:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Balísku, vy jste to vystihla dokonale-s těmi "pitomými hrami"
Laughing ! Když vidím, co mi tady peterbaldi jsou schopni vyvádět, tak si je ke klidné peršance moc dobře představit nedovedu. Nebo když mi líčí kamarádka mající moji Dorotku, co všechno je schopná vymyslet a zrealizovat, tak to by peršanku kleplo Laughing . Já bych k dlouhosrsté peršance volila její krátkosrstou variantu-exotickou krásku. Temperamentem jsou na tom stejně, tak by si mohly tyto dvě kočky vyhovět. Nebo již zde zmiňovaná britka.

Siamka, orientálka, peterbald, seyšelka-to je sice má srdeční záležitost, ale nemyslím, že by byla i srdeční záležitostí oné nebohé peršanky. Ale kdo ví...

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 19:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Monietto: Já bych doporučila birmičku nebo britku. A k dospělému kocourkovi (je-li kastrovaný) kuťátko-holčičku. Mám doma 5-letého britského kocoura, briťulové jsou pohodáři. A víte-li určitě, že chcete určité plemeno, poohlédněte se po kutěti pouze s PP.
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 21:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím s charakteristikou siamek - vejdu do pokoje a holky na mě začnou dvojhlasně mečet jako kozy - neposedí, neustále šmejdí, do všeho strkají ty špičaté čumáčky. Na druhou stranu: koho mají ze smečky nejradši, komu dokonale věří a kdo věří jim, je flegmatik Gilly, nehybný balvan poněkud perské povahy.

Monietta Mlýnková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 22:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuju holky za tak rychlé reakce, potěšily ste mě Smile I když na druhou stranu jsem doufala že mi řeknete že siamku ano, ale tušila jsem to že by si asi moc nesedli :/ druhou peršanku už nechci, je to nádherná kočička, ale ta srst je tak náročná, že dva takové chlupáče by mi ani přítel neschválil. Britka je taky supr, ale až tak se mi nelíbí, leda whiskas. Láká mě ta birma nebo ragdoll. A taky sem se ještě chtěla zeptat, Garfieldek není kastrovaný, měl už jedny koťátka, myslíte že bych ho musela nechat kastrovat kdybych chtěla kočičku? A nebo mám raději volit kocourka? Zase aby se neškubali :/ určitě koťátko, chci si užít to kočičí miminko, Garfa jsme koupili když měl, 1,5 roku takže takové to "nejrozkošnější" období měl za sebou, proto bych si to teď chtěla zažít pěkně odmalička, aby si i sedli a byli na sebe zvyklí.
tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 22:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli není kastrovaný, budete mít problém. Koupíte-li kočičku, začne vám ji už jako mimino "nakrývat". Koupíte-li koourka, s velkou pravděpodobností se bez kastrace začnou kluci rvát, je jen otázkou, jak vážně. Pokud chcete kočky dvě, a nemáte je přímo do chovu, tak kastrujte!

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Monietta Mlýnková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 22:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Garf je naštěstí drobnější než by měl být, takže kastrace by mu podle veterináře asi i krapet prospěla, že by aspoň trochu nabral, jí celkem dost střídmě. Kastraci bychom tedy provedli, pokud koupíme druhou kočku bude to asi fakt nutnost. Garfieldek je spíše klidnější povahy, takže předpokládám že i každý chovatel své koťátka aspoň trochu zná a doporučil by mi které by se k tomu našemu asi hodilo víc a které míň podle povahy Smile
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 23:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Monietta Mlýnková napsal:
...na druhou stranu jsem doufala že mi řeknete že siamku ano, ale tušila jsem to že by si asi moc nesedli :/ Láká mě ta birma nebo ragdoll.

Ragdoll i birma budou podle mě v pohodě. Ještě mě však napadlo, že pokud byste hodně toužila po siamce, do úvahy by přicházela thajská kočka (siamka starého typu). Vůči lidem je stejně přítulná a kontaktní jako moderní SIA, ale výrazně méně temperamentní, otravná a urputná. Navíc je nesmírně líbivá a stejně jako modernímu typu jí schází podsada, takže z ní nelítá tolik chlupů a je prakticky bezúdržová.

Ale pozor - thajku jedině s PP (jinak so pořídíte pouze netypovou moderní SIA nebo křížence nejistého původu s colorpoint znaky)!!! Thajské kočky u nás chová jedině CHS Thai Mystery (http://www.thai-mystery.cz/). Shodou okolnostní mají právě koťata (je to menší CHS a odchovávají jen málo vrhů).

Cenu thajky úplně přesně neznám, ale měla by se pohybovat o něco výše než za moderní SIA - odhadem 10-15.000 Kč.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Monietta Mlýnková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 10.duben 2012, 23:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Ježiš ta thajka je taky nádherná! Cena je sice pro mě šílená, ale asi bych to překousla, horší co přítel. Každopádně by byla opravdu asi lepší než klasická siamka, hlavně kvůli Garfovi. Moc děkuju za tip, o thajce jsem do této doby vůbec nepřemýšlela, ale celkem mě uhranula. Už jen na první pohled je opravdu nádherná, takové zbarvení se mi moc líbí, děkuju Smile
Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 11.duben 2012, 8:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Monietto, my máme kočičku BURMILLU - je to nejmilejší kočka na světě! Přítulná, roztomilá - psí kočka Very Happy. Popřemýšlejte, více o plemeni a chs zde http://burmilla.eu/
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 11.duben 2012, 17:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Monietta Mlýnková napsal:
Ježiš ta thajka je taky nádherná! Cena je sice pro mě šílená, ale asi bych to překousla, horší co přítel. Každopádně by byla opravdu asi lepší než klasická siamka, hlavně kvůli Garfovi. Moc děkuju za tip, o thajce jsem do této doby vůbec nepřemýšlela, ale celkem mě uhranula. Už jen na první pohled je opravdu nádherná, takové zbarvení se mi moc líbí, děkuju Smile

A myslíte že Ragdolla nebo Birmu koupíte levněji?

Monietta Mlýnková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 11.duben 2012, 21:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ragdolla jsem viděla i do 5tis, ale asi nebyla s PP, což by mi až tak nevadilo. Birmu jsem se ani ještě nedívala, bývalý kolega z práce je chová a jsou taky nějak od 8tis. Pokud bych netrvala na papírech, dají se koťátka sehnat levněji. Většinou mi ale každý doporučoval si raději připlatit a koupit s PP, tak ještě uvidím...
hugisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 11.duben 2012, 21:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Monietto, prosím nekupujte kočičku nebo kocourka bez PP. PP není jen průkazka, je to potvrzení, že zvířátko pochází z podmínek, kde se sleduje vzhled, povahové vlastnosti, vývojové vady a dědičné (a jiné) nemoci a množí se skutečně jen vhodná zvířata. Koupí kočičky/kocourka bez PP podpoříte množitele (neplést s chovateli), kteří často produkují koťata jako na běžícím pásu nehledě na kvalitu života zvířat, zdraví a vhodnost pro chov. Takové koťátko vás ve výsledku může vyjít mnohem dráž než to s PP...
Monietta Mlýnková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 11.duben 2012, 21:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, tak děkuju za upozornění Smile popřemýšlím o tom Smile na druhou stranu bych nerada aby kočička měla nějaké zdravotní problémy :/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: