KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Briťák- Royal Canin
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Se kterým z těchto druhů máte nejlepší zkušenost?
RC British Shorthair
100%
 100%  [ 1 ]
RC Indoor od 1 roku
0%
 0%  [ 0 ]
RC Hair and Skin
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 1

Autor Zpráva
NikkiDarko
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 02.leden 2013, 22:00    Předmět: Briťák- Royal Canin Odpovědět s citátem

Ahój

mám 1ročního briťáka a teď jsme dojedli poslední pytel RC Kitten a už je asi načase, abychom přešli na dospělácký krmivo... Laughing

Ale nějak si nevím rady...celou dobu brouzdám po internetu hledám recenze a rady, ale každý druh má jiné klady a jiné zápory...
Chtěla jsem si vybrat mezi RC - British Shorthair, Hair and Skin nebo Indoor pro kočky od 1 roku.

Vůbec netuším, které z těchto tří..?? Rolling Eyes

British Shorthair mě hodně zaujaly, protože složením jsou podle mě nejlepší a kočičákovi by neuškodilo, kdyby trochu přibral... je to typický granuložrout, skoro nic jiného nesní...ale někdě jsem se dočetla, že tvar granulí je velký a kočky ho moc nemusí?? Kupuji většinou velký pytel a bojím se, aby mi to tu potom nezůstalo...

Ještě jsem přemýšlela, že bych koupila 2 z těchto druhů a míchala mu je, ale na to jsou taky rozdílné názory.

Prostě jsem šíleně zmatená Rolling Eyes

Budu ráda za každou radu a zkušenost!! Smile

PS: poslední zajímavost na závěr Laughing , setkali jste se někdo s tím, že by vaše kočka jedla olivy? Já mu je nedávám, je to hodně slané, tudíž asi hodně nezdravé. Ale jednou mi je ojedl z pizzy a kdykoli je rozdělám, tak by mi ukousnul ruku... Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dagi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.leden 2013, 22:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Olivy miluje snad každá kočka Razz
NikkiDarko
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 02.leden 2013, 22:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Dagi:

Opravdu? Laughing to koukám.. já měla kočiček několik a s tímhle jsem se setkala poprvé, tak jsem na to koukala jako blázen Laughing .. Zajímalo by mě čím to je Shocked

Radava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.leden 2013, 22:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš Čenda olivy miluje. Občas nějakou dostane a to je na vrcholu blaha Very Happy ... a ještě má rád naloženou kukuřici... no jo, chutě maj ti naši kočičáci různé... Tobiáš zase miluje špičky rohlíku... tu už jsem neměla, ani nepamatuju, vždycky mne o něj obere.

Tobiáš, rezatý blesk
Čenda, rozvážný pán v letech
Rozárka, černobílé sluníčko
Silver, venkovní pirát
Barnabáš, kocourek, co si nás našel
Squatteři Sofie a její tři koťata Zorro, Jack Sparrow a Bonnie
Lu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.leden 2013, 0:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš Matýsek taky miluje olivy. Stačí, když slyší z kuchyně cinknout lžičku o skleničku a už je tam. A musím mu dát, je neodbytný a vleze mi čenichem až do té skleničky. Miluje specielně zelené olivy plněné červenou papričkou. Alespoň mu je z té slané vody oplachuji.
Taky miluje mraženou kukuřici a mražený hrášek - pochopitelně rozmražené Laughing . Vyndat potajmu pytlíky této zeleniny z mrazáku je zhola nemožné.
Ostatním třem kočičákům to nic neříká.

NikkiDarko
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 03.leden 2013, 5:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyjo, tak to koukám Very HappyVery Happy, no aspoň, že Leonard není "zvláštní" sám Very Happy...

ale spíš bych potřebovala poradit s tím krmivem Very Happy

wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.leden 2013, 7:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím,že velké granule budou pro britku lepší,protože o nich je známo,že nechtějí moc granule kousat a jenom je hltají.je to zkušenost od mých kamarádek a mého táty.když jsem jim koupila velké granule,tak konečně chroupaly a nehltaly,nezvracely.Jinak Royalkami kočce uděláte určitě radost.My používáme ty přímo pro britky a mají velký úspěch.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sumerian
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.leden 2013, 8:31    Předmět: Odpovědět s citátem

potvrzuji. ostatní granule se u nás polykají. RC british short hair se koušou.

Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.leden 2013, 9:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Lu, Matýsci jsou asi všichni olivoví. Náš Maty je také miluje. Vždy ji pacinkou ukradne z talíře, vezme do pusinky a na ostatní strašně vrčí. A umí i vycucnout papričku. Very Happy

Jinak já granule klidně míchám, není na tom nic špatného, žádné z mých koček to nečiní potíže. Střídám bezobilné Porty a Taste a k tomu dávám vždy jednou z čas RC indoor namíchané s těmi na zuby. A v období Royalek vždycky všichni přiberou a jsou jako sumci. Žerou je vysloveně na chuť a ne na hlad. V období Royalek i mnohem méně baští maso a ostatní věci, to už jsem také vysledovala. Kdybych jimi krmila pořád, mám doma samé vypasence, díkybohu za bezobilné.

NikkiDarko
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 03.leden 2013, 17:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo tak paráda, jsem ráda, že vidím nějaké pozitivní zkušenosti s RC B.S. Smile Leonard kouše poctivě i ty Kitten, takže s tím problém nemáme, ale třeba naše čivava ta jí jen ty malinký a velkejch se nedotkne, tak jsem se bála, aby to kočičákovi taky nevadilo Confused Laughing

Vypadá to tedy, že koupím tyto BS a k tomu jedny z těch 2 a budu mu míchat Smile

andyyy.s
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 05.leden 2013, 14:36    Předmět: Odpovědět s citátem

British short hair taky můžu jenom doporučit.

Co se týče oliv, tak u nás vede olivový olej. Mám takový výživný rituál na nehty, že si olej rozhřeju v misce, pak do teplého na 10min. nehty namočím a přebytek rozetřu do rukou a kocouři jsou oba schopni mi ruce od oleje během chvile kompletně olízat. kočičí chutě jsou holt nepředvídatelné Laughing

kockysphynx
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 06.leden 2013, 12:57    Předmět: Re: Briťák- Royal Canin Odpovědět s citátem

NikkiDarko napsal:

Ještě jsem přemýšlela, že bych koupila 2 z těchto druhů a míchala mu je, ale na to jsou taky rozdílné názory.

Míchám cca 4-5 druhů granulí, několik druhů konzerv, dále mají syrové hovězí, kuřecí a vepřové a žádný problém.

Naopak, problémy byly stále, když měly kočky jen jeden druh granulí, pak je jakákoliv změna neskutečně rozhodila.

NikkiDarko
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 06.leden 2013, 15:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Olivový olej?!! Very Happy

všem díky moc za rady !Smile)

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 06.leden 2013, 17:54    Předmět: Odpovědět s citátem

s olivovým olejem trochu opatrně, citlivým kočkám může podráždit slinivku
andyyy.s
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: ne 06.leden 2013, 19:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Já je ani nenechávám ho lízat, jen je to takové úsměvné, že jsou po něm oba jak diví Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: