KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Identifikace

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co je to za druh?
Britská modrá
0%
 0%  [ 0 ]
Obyč domácí
100%
 100%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 11

Autor Zpráva
leitlik
novorozeně
novorozeně


Založen: 28. 12. 2013
Příspěvky: 3
Bydliště: Litovel

PříspěvekDatum vložení: so 28.prosinec 2013, 14:10    Předmět: Identifikace Odpovědět s citátem

Zdravím, potřebuji váš názor. Moje přítelkyně si dlouho přála britskou modrou typu whiskas. Tak jsem na netu domluvil jedno kotě a hned druhý den jsme ho měli doma. Já moc kočkám nerozumím a zdá se mi, že jsem naletěl podvodnici, která mi poslala zřejmě fotky rodičů co stáhla z Google. Nechci aby jste mi vytýkali, že jsem měl chtít vidět rodiče osobně, nebo, že si nemám kupovat kotě bez PP. Žádám vás o názor, zda kotě v příloze má vůbec něco společného s britskou modrou. Myslete si co chcete, já sám bych si naliskal, ale už to prostě nevrátím a i kdybych měl doma obyč kotě za 2500,-Kč, tak bude náš mazel. X-) Děkuji za vaše názory a případně přihodím víc fotek. Přidal jsem i hlasování. S pozdravem Leitlik

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
leitlik
novorozeně
novorozeně


Založen: 28. 12. 2013
Příspěvky: 3
Bydliště: Litovel

PříspěvekDatum vložení: so 28.prosinec 2013, 14:23    Předmět: Odpovědět s citátem



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 10. 04. 2006
Příspěvky: 2534
Bydliště: Praha

PříspěvekDatum vložení: so 28.prosinec 2013, 16:39    Předmět: Odpovědět s citátem

máte doma krásnou mourinku - kočku domácí. Věřte, že Vám udělá stejnou radost jako ta "značková". Jen škoda těch peněz co jste za ní dal. V útulku by Vás vyšla cca na 5OO a ještě byste udělal dobrou věc. Jen doufám, že i přitelkyně si zamiluje toto "obyčejně koťátko".

_________________
Kikinka - byla a zůstane navždy tou první +2008
Kačenka *2007 +2016 kočka pravá útulková
Michalka čili Mišínek *2007- kočka pravá útulková
Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 05. 02. 2013
Příspěvky: 479
Bydliště: Košice Slovensko

PříspěvekDatum vložení: so 28.prosinec 2013, 17:00    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Je veľmi krásna , môže byť obyčajná mourinka ,no môže mať aj britských predkov.Náš Ali,ako malý, okrem farby vôbec nepripomínal britskú mačičku.Bol vychudnutý,oči veľké vystrašené a mal dlhé labky,no bola to láska na prvý pohľad a po týždni odolávania,mi ho syn priniesol.Veľa lásky a dnes je z neho poriadny kocúr.Ostatné mačičky si nás našli samé a ľúbime ich rovnako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 4589

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 13:24    Předmět: Re: Identifikace Odpovědět s citátem

leitlik napsal:
zdá se mi, že jsem naletěl podvodnici, která mi poslala zřejmě fotky rodičů co stáhla z Google.


Fotky ani stahovat nemusela, možná má doma opravdu kočky, co VYPADAJÍ jako briťáci, ale s tou čistokrevností to bude asi všelijaké...
Koťátko může být kdo ví po kom z kolikátého kolena...
Já tedy na čistokrevné kočičky nejsem vůbec odborník, ale beru to podle lidí, i dva běloši mohou povít černouška, když miminko zdědí geny po prapradědečkovi...
Na Vašem místě bych se asi pokusila alespoň o vrácení nějaké té částky, protože mrňousek se britské opravdu nepodobá, vypadá jako každý jiný moureček, i když moc roztomilý...
Snad si ho Vaše přítelkyně i tak zamiluje a pro příště máte ponaučení, od množitelů radši dál... Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 27. 03. 2008
Příspěvky: 869
Bydliště: Mělník

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 13:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Koťátko je fakt nádherné Laughing , má krásné oči, jsou modrozelené? Vím, že je to k vzteku, ale určitě nejste první ani poslední, co naletěl nějakému podvodníkovi. Hlavně ať je kočička zdravá, určitě vám vyroste do krásy, to je jasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 4589

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 13:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych ho pojmenovala Zlatíčko... Laughing
To že bylo tak drahé... Laughing

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leitlik
novorozeně
novorozeně


Založen: 28. 12. 2013
Příspěvky: 3
Bydliště: Litovel

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 14:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak zlatíčko je fááákt trefný Laughing Ale ne, dali jsme jméno Chicco. A že mě to mrzí? Už ani ne, bude to náš miláček a to se už nezmění Smile Přikládám jen pro zajímavost foto rodičů co mi majitelka poslala, než si zrušila email Twisted Evil


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 4589

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 14:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Áááále, tak zrušila email... Laughing
Netřeba dalších komentářů... Laughing

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál


Založen: 24. 11. 2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Praha a Náchodsko

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 14:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Honzík za mlada:-) Až ted coby majitelka mourka si začínám všímat, jak se tím ksichtíkem mourci liší, byt vybarvení mají stejné. Jeden má hlavičku užší, jiný větší oči... Dříve mi všichni splývali:-)

_________________
Jan Mourek zvaný Honza:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 03. 05. 2003
Příspěvky: 1666
Bydliště: Praha

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 16:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Koťátko je krásné, ale určitě se nejedná o britku - maminka je nejspíš skotská klapouchá, ale zřejmě ani ona není čistokrevná a tatínek by mohl být britský kříženec, tedy pokud to na fotce je vůbec otec koťat. Jen pro zajímavost - fotky mých britských koťátek s PP najdete na https://www.facebook.com/ZLuzinek/photos_stream
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 15. 07. 2010
Příspěvky: 422
Bydliště: Sokolov

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 8:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych řekla,že máma je skotská klapouchá,jsou to zvláštní kočky ale hooodně chytré:-)Hlavně aby byla kočička zdravá a ne jako u mě ,kdy jsem za Ocicatku dala 10 000Kč a přes dva roky jsem s ní chodila k lékaři...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 06. 02. 2008
Příspěvky: 2323
Bydliště: Praha

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 13:28    Předmět: Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Taky bych řekla,že máma je skotská klapouchá,jsou to zvláštní kočky ale hooodně chytréSmile


Klapuchy jsou v podstatě britky - polovina genomu tohoto plemene je britská, skotskou kočku ve variantě "straight" (se vztyčeným uchem) od britské nerozeznáte. V chovu se britka povinně používá k páření s jedinci se sklopeným uchem. Je to totiž jediná cesta, jak udržet životaschost plemene. Potkají-li se dva geny pro klapouchost, rodí se koťata s letálními poruchami (deformace kostí, srůsty obratlů atd.). Právě kvůli tomu FIFe plemeno Scottish Fold neuznává.

wanesaa napsal:
Hlavně aby byla kočička zdravá a ne jako u mě ,kdy jsem za Ocicatku dala 10 000Kč a přes dva roky jsem s ní chodila k lékaři...


Kočka je živý organismus a PP je pouze zárukou původu, ne trvalého zdraví. Postupně jsem si pořídila 3 kočky z chovatelské stanice mé dlouholeté kamarádky, která kočkám věnuje maximální péči a já jí naprosto důvěřuji. Přesto Stič uhynul již v necelých 5 letech na srdeční vadu způsobenou metabolickou poruchou... Ileša naopak za celých 8 let svého života ani jednou nestonala (stejně je na tom 4letý Luky). Takže vždy je to tak trochu o štěstí...


_________________
STAR WARS TEAM:
Ilesha Arakan (Ileš), orientální lila, *21.8.2005
Luke Skywalker Arakan (Luky), siamský lila, *3.7.2009
Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kopejka
kočička/kocourek
kočička/kocourek


Založen: 19. 07. 2008
Příspěvky: 74
Bydliště: Brozánky

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 13:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Číča je moc krásná, těch 2500.- asi trošku zabolelo, ale věřte, že pokud se mazlík vyvede je za všechny peníze světa. Já mám napůl siamku dokonce s incestu ( její děděček je zároveň její otec) a Fáňa je skvělá od prvního dne za šest let nebyla nemocná a dělá mi jen radost. Vždycky pro mě bude č.1 i když nemá žádný papír a původně jí chtěli utopit Sad jsem ráda, že jí mám a za nic bych jí nevyměnila NIKDY. Ať vám dělá jen radost a jste s ní šťastní, když k vám bude mít bezmeznou důvěru dokáže vám vždy jak moc vás miluje Cool

_________________
Ženy mají rády kočky, protože to jsou taková milá, něžná a roztomilá stvoření. Kočky mají rády ženy ze stejných důvodů.
(Robertson Davies)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na:  

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB  © 2001, 2002 phpBB Group
Template © BMan1

Příspěvky vyjadřují stanovisko čtenářů, nikoliv provozovatelů serveru. Kočky-online.cz nenesou odpovědnost za obsah příspěvků.