KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Uklízí s vámi vaše kočky?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Uklízí s vámi vaše kočky?
jsou ti nejlepší pomocníci
64%
 64%  [ 35 ]
spíše překáží
29%
 29%  [ 16 ]
co to je za blbou otázku! Kočky nemůžou uklízet!
5%
 5%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 54

Autor Zpráva
pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 11:20    Předmět: Uklízí s vámi vaše kočky? Odpovědět s citátem

Tak právě přemýšlím, že by volné čtvrtky měly být častěji. Ve všední den, když odcházím do práce, tak kočky jdou buď spát a nebo, v případě mého hravého koťete, vytahají všechny hračky z různých úkrytů, takže když se vracím domů, vypadá to jako po boji Twisted Evil .
Ale když jsem, jako třeba dnes doma, tak mi pomáhají uklízet. I když ne tlapkami, ale jako psychická podpora. Chodí za mnou, když sbírám prádlo na praní, pečlivě dávají pozor na odměřování prášku na praní, Filip dokonce dohlíží na správnou teplotu pračky, když umývám nádobí, tak dohlíží a snaží se ho kožíškami vytřít Twisted Evil , při utírání prachu ve vyšších polohách se někdy nevlezu na židli, protože už je obsazená a .... mohla bych pokračovat ve výčtu všech jejich podpůrných akcích.
Jen vysávat jsem je zatím nenaučila.Sad
Jak jste na tom vy?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 12:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, uklízení mají rády, všude se mnou běhají a pozorně sledují, jak vymetám jejich chlupy. Jediné, co se Corry nelíbí, je že pouívám kýbl, který si navykla pokládat za svůj pelíšek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 12:33    Předmět: Odpovědět s citátem

moje uklízí za striktního dodržování hesel "nahraď uklizený chlup novým" a "postav se tam, kam jde smeták/hadr" a "vysavač tě chce sežrat" a "teleportuj se k otvíranému oknu" Twisted Evil Fakt pomocníčci k nezaplacení. Ale k jejich dobru musím říct, že když uklízím (většinou v dopoledních hodinách volných dnů), tak někde chrní. Ale heslo č. jedna dokáží dodržovat i bez jejich přímé asistence, z pelechu, asi pomocí telekineze...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 14:12    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás Mája pomáhá zásadně s vytíráním. Máme dlažbu a jí se asi nelíbí, že ta jedna barva je moc fádní, tak tam ještě zamokra vyťapává kytičky:). Taky se se mnou občas tahá o hadr (zřejmě by to zvládla lépe). Ale když vysávám, tak to vypadá, že u nás žádná kočka nebydlíSmile

Vera.cizek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Jůůůůůů - to je príma, že kožíšci jsou takoví uklízecí skřítečci. Ten můj ještě navíc rád asistuje při vaření. Poslední dobou úplně nejraději ze dřezu - snad, že připomíná kranbici, kterou je potřeba obsadit. A tak když třeba potřebuji propláchnout rýži, jako dneska, pokusím se kocourovi vysvětlit, že by měl změnit pozorovatelnu - obvykle to nepomůže a tak když pustím vodu, tak prohlásí otrávené mňáááááuchjóóó - ani dohlížet na přípravu jídla mi nedovolí a jde si sušit kožich do vany, která je ještě mokrá od praní, takže nezasvěcený pozorovatel by si mohl myslet, že máme vydru Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 20:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď mi dokonce Majda pomohla vyndat všechny knížky z knihovny. Asi tam zahlídla prach, který je potřeba uklidit. Vyhrabala je krásně tlapičkou, jako na záchodě Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vera.cizek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 20:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm, tak to máte asi nějakou lehkou beletrii - my, co jsme si z nedostatku místa zakázali knihy kupovat (půjčuji v knihovně), máme jen tlusté slovníky a encyklopedie, které jsou tak napresované v policích, že ani náš pětikilový kocour nemá nárok Evil or Very Mad
pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 21:43    Předmět: Odpovědět s citátem

jo, jo, byly to nějaké kuchařky a country zpěvníky Laughing Asi bych měla změnit stravování a výběr hudby Laughing
Vera.cizek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 08.květen 2008, 21:51    Předmět: Odpovědět s citátem

nemyslím si, že by to bylo nutné - třeba se jen projevila kočičí touha naučit se vařit Wink - nebo sad zpívat Idea mňaůůůůůůů
Werča G.
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 25.červen 2008, 13:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Naše praštěná kočička uklízí a to doslova třeba utírá prach že vymete úplně komplet celý dům a tak kde je nejvíce prachu si i nejvíce bahníSmile nebo při vytírání se vozí na mopu:) a když se jí nechce tak přes něj skáče metr vysoko a tvaři se jako by říkala teď s tím úklidem neotravuj:D u vaření samozřejmně taky asistuje když ji 10x okřiknu ať mi neleze do hrnce že se spálí tak si uraženě lehne a aspoň pozoruje:)
pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 25.červen 2008, 17:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Applause Applause Applause
prostě je vidět odbornice Laughing

Danysa
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 26.červen 2008, 9:35    Předmět: Pomocníci Odpovědět s citátem

Já mám doma taky dva skvělé asistenty Very Happy . Miu fascinuje, když pere pračka. To sedí v kuchyni na stole a celou dobu pozoruje, jak se motá buben Very Happy . Jinak je to taky velká zahradnice, pravidelně vyhrabává kytky. Asi to dělá záměrně, protože když vysávám, tak na lux i s Matesem útočí. O smetáku raději ani nemluvím Surprised . A když jim čistím záchůdek, tak taky bachujou oba. Asi kontrolujou, jestli to dělám dobře Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qruta
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 26.červen 2008, 13:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to naši miláčci se bojí vysavače. Teď už máme tišší kousek, ale i tak jsou opatrní. Zato vytírání, to je jejich koníček. S hadrem je to taky bavilo, ale mop je prý ještě lepší. Ty třásně se tak krásně honí a loví. A když je vytřeno, tak jde Růža doprostřed místnosti a lehne si tam a vyválí se. Pak jsou tam všude koláče dlouhých chlupů nalepených na čistě vytřenou podlahu. Smile

Ríša taky chodí kontrolovat pračku, ta ho hypnotizuje, stejně jako fén, kterého se k smrti bojí, ale musí se prostě přijít podívat. Stojí vždycky vedle koupelny a vykukuje zpoza dveří. Taky má rád šňůru od žehličky a když se žehlí něco se šňůrkami nebo něco velkého, co visí z prkna. Občas tam i vyskočí, což vedle žehličky není nic moc. Růženku tohle nebaví. Ta se krom toho vytírání o úklid nezajímá.

maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 26.červen 2008, 21:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě zase Mája nedávno "asistovala" při převlékání postele. Potřebovala jsem to rychle udělat a ona tam zrovna chrněla. Tak jsem jí opatrně přenesla na svlečený polštář - samozřejmě mě spražila pohledem - a rychle povlékla zbytek a když jsem se jí chystala přenést zpět na deku, tak se najednou zvedla a začala si s vrněním polštář udupávat. Tak jsem jí s těžkým svědomím vzala a dala na postel - zase mě spražila. No není to jasný důkaz Morbus catarius Laughing. Pospíchala jsem, ale s přenášením kočky a následným uspáváním mi to zabralo víc času než obvykle Very Happy.

ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 26.červen 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám kočky asistují pořád, hlavně Gábinka. Zásadně dohlíží na to, zda jsem správně vyčistila záchůdky, a hned se do nich vyčůrá, aby měla jistotu, že jsou vyčištěné správně. Mop taky honí, to všechny tři, a to ideálně tak, aby se pohybovaly po mokré podlaze a na zemi zůstávalo co nejvíce ozdobných tlapek.
Gabča si mě hlídá i na záchodě - když jsem doma sama, tak se nezavírám, a ona chodí za mnou sledovat, co to tam pořád dělám. Do koupelny lezou zase Maceška s Gábinkou, ideálně těsně poté, co se odhodláme vanu umýt, a dokud je mokrá, naskáčou tam, aby nebyla zas až tak čistá.
Kačenka většinou sleduje vše z vrchní části kuchyňské linky - má tam největší přehled, zda uklízíme pořádně. Dohlíží, zda ty dvě druhé nahradí každý uklizený chlup dalšími dvěma chlupy (vylepšily techniku Leliných koček)...občas mám pocit, že po úklidu je větší binec, než kdybychom to nechali...Jen když se vysává, tak je to v klidu, Gabča se nejdřív nebála, ale pak se nechala zviklat a raději se také schovává (Maceška jí nakecala, že jsme už třetí kočku měli a že jsme jí vysáli Evil or Very Mad A Macešce tohle prozradila Kačka, a Kačce to zase řekla Kačenka I., a té to určitě nakecal manžel Laughing )

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
Strana 1 z 15
Přejdi na: