KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

novy kamarad/ka
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si, že je lepší kocourek a kočička nebo stejné pohlaví?
stejné
57%
 57%  [ 8 ]
on+ona
42%
 42%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
zachyz
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 0:13    Předmět: novy kamarad/ka Odpovědět s citátem

zdravim bohuzel nam zemrel jeden ze dvou kocourku.jeste mlade meli jsme je teprve pul roku a pri rozizeni jim bylo 6 mesicu..kazdy byl od jinud a taky jiny ale byli to velky kamaradi,prali se i mazlili..bohuzel jeden dostal zloutenku a toho druheho jsme museli dat pryc ke znamym aby se nenakazil..ted nam ten nemocny umrel a zitra se vrati ten druhy..chapu ze je a jeste bude dost zmateny,asi jako my..byl to necekany sok..chceme mu poridit kamarada..je totiz velmi spolecensky a rad si hraje..nevim za jak dlouho..truchli i kocky?nevim si rady jak a co ted dal..a je lepsi kocourek nebo kocicka..meli jsme dva kocourky..asi je lepsi mladsiho ale v utulcich maji spis ted stejne stare jako je ten nas..kdo vi at poradi diky moc..

šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 9:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Zachyz, takovou situaci jsem řešila, když byly našim kočičím bráškum 4,5 měsíce, jednoho z nich nám přejelo auto. Druhý kocourek kudy chodil, stále mňoukal a bráchu hledal. Do týdne jsme mu donesla kotě od kamarádky - a bylo mi tehdy jedno jestli je to kluk, nebo holka (oni to statně nevěděli)
Víc jsem o tom psala tady:
http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=4057

Dnes máme kocoury 3 a myslím, že záleží na povaze. I když teď trochu pozoruju (jsou všichni ve věku si 1,5 roku, plus mínus 2 mésíce), že si trochu jeden druhému dokazují, kdo je šéf a toho nejmíň prubojného trochu šikanují. Takže sestava kocour - kočka se mi zdá jako malinko lepší kombinace.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.březen 2009, 18:15    Předmět: Odpovědět s citátem

na tohle asi neexistuje jednoznačná odpověď. hledala bych hlavně někoho s podobnou náturou a věkově blízkého.

barakka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 11.březen 2009, 20:17    Předmět: Odpovědět s citátem

My máme doma kombinaci kočule - kocouř (přestože původním záměrem byly dvě kočičky) a zatím jsou v pohodě, ale jsou to zatím ještě koťata, takže se to může změnit...Souhlasím ovšem se Sávou - vybírala bych podle povahy, ne podle pohlavíSmile
Jinak pokud jste z Prahy, tak koukněte k Toulavým tlapkám, mají tam spoustu krásných kožíškůSmile

Pavlínka1
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 10:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak stejné dilema mám teď já - chci pořídit kocourovi kamaráda, ale nevím jestli kočičku nebo kocoura a když se bavíme o podobné nátuře, tak to u tak malé čičiny stejně asi nepoznám, ne?

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 10:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Pavlínko, to je skoro vždycky sázka do loterie. Jelikož kočičák zvyklý být v prostředí-jako třeb u nás si najednou, mezi dospělýma kocourama, může ale vyžadovat v novém domově jiný podmínky, pro něho je to nové a je to jiné. Například jsme měli doma Neptuna a já myslela, že pro něj bude ideální, když bude jako jedináček. A ono ejhle, byl jako jedináček a proplakal celý týden, než jsme si ho brali nazpátel. Potom šel ke kočičce a bylo všechno v pohodě. sice na něj trochu prskala, ale za den se to zklindnilo a byl klid. A teď jsou největší kámoši a Naptunek nepláče.. A to jsem si o něm tolik toho myslela. Samozřejmě, pokud si vezmete číču z domácího depozita, tak je možné se domluvit na zkušební době a později dovyplnit papíry komplet. Myslím si, že jakákoliv depozitní teta na toto bez problému přistoupí. Zrovna řeším problém, kam dát Pluta, jelikož nutně potřebuje mít někoho k sobě a málokdo si chce vzít obyčejného mouráčka jako druhé zvířátko. myslela jsem si, že by mohl jít s Neptunkem, ale to nakonec neklaplo. A já ho rozhodně nedám samotného na začátek, protože to by byl jako demoliční četa. Takže buď malý pejsek, nebo další kočičák, který je tam doma a ukázal mu, tady to chodí tak a tak..Záleží opravdu na povaze a taky později na kokretních podmínkách v novém domově. Někdy to vypadá, že to bude takto dobré a potom se pozná. že nakonec jsem se mooc pletla a není to tak, jak jsem si představovala.

Jo a ještě k té podobné nátuře. já mám spíš zkušenost, že je lepší naopak protiklad, než podobná nátura. lenocha živější jediněc rozchodí a naopak, kdo potřebuje zklidnit, nedávat takové třeštiprdlo, jako je ten druhý, aby to nebyla demoliční četa.

Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 10:34    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme ke kcoourkovi poridili kocicku, a rozumi si. Ale je jasne, ze nejvice zalezi na povaze ciciny. Ale u dvou kocourku na ejdnom piskovisti bych se bala, aby neresili nejake teritorialni dilema Very Happy

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 10:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Nuuno, my si domů pořídili napřed dva bratry a k těm jsme dotáhli postupně ještě dva další a kluci si to vyříkali hned a bylo. taky šlo o to, kdo byl služebně nejmaldší. Teď už na to pečou a tánou za jeden provaz společně proti nově příchozivším dospělým kocourům-ti musejí být separé v kuchyni, protože mi to došlo pozdě, že dospelé kocoury nee, ale zase je terorizují jenom dva z našich kocourů, těm dalším dvoum je to naprostý šumák, ti ví, že spí v posteli s náma jako první a že ty misky budou pro ně taky pořád plné a tak. Ale koťata naprosto bez problémů. jako kdyby se znali od jakživa. Takže opravdu záleží na povaze kus od kusu každého jednotlivce. Já jelikož jsem chtěla ke klukům holčičku-měla jsem taky strach že se budou mydlit , tak jsme místo jedné slečny vzali další dva kocoury. taky si zvykali, ale nakonec v pohodě.

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 10:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám dva kocoury a dvě kočky, všechny kastrované, takže ty přirozené třenice odpadají. Přesto vidím, že tu pohlavní rozdíly jsou: kluci se stále kočkují, perou, zatímco holky jen někdy. Přitom nejmladší a nejútočnější kocourek má zřejmý respekt před bázlivou Abby - zřejmě si umí uhájit své, i když se drží stranou. A největší kocour je největší "máma". Rozhodně vám schvaluji, že mu chcete pořídit kamaráda, a na vašem místě bych se prostě vydala do útulku, celý problém tetě vyklopila, a pak se rozhlédla, která kočulka vás chytne za srdce. Ono to rozumem často nejde...

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 10:55    Předmět: Odpovědět s citátem

no to je taky fakt, že to člověk nějak plánuje, potom přijde a uvidí nějaký stvořeníčko a je to všechno jinak. takže asi to chce se opravdu vypravit a uzřít. Smile

Kačka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 11:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Já taky chtěla doplnit stav malou kočičkou a mám většího kocoura. Sbližování zatím stále probíhá... Ale budou zaručeně v pohodě.
Pavlínka1
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 12:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím, že Kryštof by snesl nějakého většího divocha než je on, ale radději bych asi tu holčičku. Není z útulku, ale od sousedů z vesnice, kde mají tři kočky a pravidelně koťata a tomuhle hrozí utracení Confused Neví se ještě jestli to je holka nebo kluk a taky jestli bude kliďas nebo divoch...

Kačka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 17:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to ho raději popadněte. oni se srovnají...
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.květen 2009, 20:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli mohu přidám své letité zkušenosti chovatelky s početnou kočičí smečkou. Podle mých zkušeností a zkušeností mých kamarádek chovatelek jsou nejčastější problémy ve vícečlenné (více než dvoučlenné) skupině koček, ve které jsou samé "baby" a chybí v ní mužský prvek, třeba i kastrovaný. Když např. u mé kamarádky umřel na rakovinu její jediný chovný kocour začaly se její čtyři kočky (tři chovné a jedna kastrovaná) mezi sebou hrozně prát a musely být různě rozdělené po místnostech v domě. Došlo to až tak daleko že se jedna z chovných koček, největší agresorka, přestěhovala nejdříve dočasně a posléze trvale k jiné chovatelce. Ta měla dospělého chovného kocoura a tak se kočka i když už byla tříletá skvěle začlenila. Když si kamarádka pořídila nového kocoura tak se vztahy mezi kočkami uklidnily, i když šlo teprve o kotě. U kocourů je to také složitější, obzvlášť pokud jsou chovní a tedy nekastrovaní. Kastráti jsou celkem v pohodě i ve větším počtu. Mnohem lépe fungují vztahy ve smíšené smečce kde je zastoupen mužský i ženský prvek. Myslím si že když jde o pořízení druhé kočky tak na pohlaví zase tak moc nezáleží, ale pokud chcete tři a více kožíšků je lepší když jsou zastoupena obě pohlaví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 20.květen 2009, 7:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže babinec není zdravý! Laughing Vida, a já myslela, že u nás dělají dusno kluci... Asi bychom se bez nich neobešli.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: