KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Když selže výchova...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kradou (některé) Vaše kočky jídlo?
nekradou, jsou vychované/nemají zájem
19%
 19%  [ 7 ]
kradly by, ale nedám jim šanci - vše schovávám/kočky při jídle zavírám
11%
 11%  [ 4 ]
kradou, ale stačí je okřiknout
25%
 25%  [ 9 ]
kradou, ale musím je i plesknout/postříkat
5%
 5%  [ 2 ]
kradou a já je nechávám :)
5%
 5%  [ 2 ]
kradou a nic na ně nezabírá (vítejte v klubu)
33%
 33%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 9:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem si někde přečetla, že co kočce dovolíte jednou, pokládá za dovolené vždy, takže na místě, kde jím, zásadně nekrmím a odolávám loudění. Jinak bych se nenajedla. Ovšem jinak vlezou všude a sežerou co najdou. Když si odložím chleba, ustavičně se ohlížím, protože šunku ony cítí přes patro a na ukradení stačí vteřina Crying or Very sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 9:48    Předmět: Odpovědět s citátem

presne toho se bojim, ze povolim jednou, a uz je to neodnaucim. Tak odolavam. Ale kdyz se nedivame a nekde neco zapomeneme, samozrejem to peclive zkontroluji a ochutnaji Rolling Eyes

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 9:51    Předmět: Odpovědět s citátem

katja napsal:
takže na místě, kde jím, zásadně nekrmím

když my žijem na moc malé ploše, to bych musela jíst zavřená v koupelně Crying or Very sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 9:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Alena napsal:
No já nevím, ale nezdá se mi to jako vlastnost britek. Mám kamarádku - chovatelku britek a ta má nevychované kočky, které lezou lidem do talířů. Asi je to výchovou, ona koťata nechává lozit i po lince a po stole a sama jim ze svého talíře nabízí. Jednu kočičku mám od ní a trvalo mi asi měsíc než jsem jí to odnaučila a teď už je vzorná.
Teď už se ale musím přestat vykecávat na fóru a musím začít balit. Večer odjíždím na světovou výstavu koček do Švýcarska.

No já nevím, ale výchovou mi to nepřipadá. Proč by potom byla nenažraná a zlodějská jen jedna z našich koček a ty 3 další se chovaly vzorně? Na naší Bellušku taky neplatí nic jiného než sundání ze stolu. A to ještě stihne cestou urvat alespoň 1 soustíčko z talíře. Je schopná mi to i vyrvat z pusy. Než si stihnu kousnout do chleba tak mi z něho stáhne salám. Tuhle jsem si držela misku s rajčatovým salátem u pusy a Bellu mi do ní narvala hlavu a fakt ho žrala. Ona je hrozná, jede jí úplně všechno. Fakt je příšerná. Ještě štěstí, že se bojí cizích lidí a tak když přijde návštěva zmizí do ložnice a chlebíčků si nevšímá.
Mišulka sice taky žebrá, ale decentně, sedne si na volnou židli a čeká. Kačku a Lucii to nezajímá vůbec. A vychovávám je všechny úplně stejně. Wink

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 10:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Bello, vítej v klubu Smile Babetka bude ráda, že má v oboru takovou konkurenci a určitě svou techniku o to víc vypiluje. No pěkně děkuju Rolling Eyes Laughing

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 10:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tohle téma mě fakt pobavilo a díky němu mi spadl kámen ze srdce, že nejsem sama, kdo dovolí kočkám téměř cokoliv. A souhlasím s výše uvedeným, že to bude povahou koček a výchova bude hrát roli velmi sekundární. Mám 3 kočky a z toho Sára zásadně nežere, takže nevím odkud vzala těch 5 kilo Smile). Rózina loudí, miluje rohlíky v šustivém sáčku, který dokáže dokonale na malé kousky rozcupovat, rohlíky - hlavně pečivo s olivama - ožužlat a roztahat po celé kuchyni a hlavně pucovat nádobí ve dřezu předtím, než ho stihnu dát do myčky. A Richard ten je jak turbo vysavač. Když jim dám hovězí roštěnku (já vím, stydím se, ale já maso nerada a ani v obchodě nepoznám co to je, takže až prodavaččiny zděšené oči, že je to pro kočky, mě upozornilo, že něco bude divně) zbaští svoje na jeden zátah přímo do žaludku, vystrká Rózu od její misky a kdyby mohl, tak zamíří i dojet Sářino, jenže té to musím dávat někde odděleně, protože 3 malé kousky masa baští 20 minut a ani moje ujištění, že ta kráva je už dávno mrtvá, ji neodradí od hlasitého lovu. A bylo by toho na psaní ještě spousta Smile)

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 10:16    Předmět: Odpovědět s citátem

lele napsal:
a určitě svou techniku o to víc vypiluje. No pěkně děkuju Rolling Eyes Laughing

Lele myslím si, že by dokázala naučit Babetku plno věcích o kterých nemá Babetka ani ponětí. Např. schová se na volnou židli pod ubrus a v nestřeženém okamžiku vyjede packa, zasekne řízek a stáhne ho k sobě. O víkendu se jí to povedlo tak dokonale, že jsem na to vůbec nepřišla (řízečky byly malinké a já měla na talíři původně 3) až když se můj chlap začal chechtat, že prý jestli mi řízečky stačily, podívám se pod stůl a tam jen mastný flek a olizující se Bellka. Shocked

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2009, 10:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Blanko, já se i trochu děsím, až se přestěhujeme do většího, co všechno Babetka objeví a vyzkouší... Teď má opravdu omezené možnosti, například nemáme jídelní stůl Embarassed takže kultura našeho stolování je poněkud pochybná a Babetka nemá moc příležitostí se předvést v plné své kapacitě... Rolling Eyes (Takže teď jí nezbývá než na náš provizorní stolek rovnou vyskočit a šmatlat nám do talířů (tedy kdybychom ji nechali, což samozřejmě nenecháme (pokud jsme dost rychlí)))

Macíček
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 29.říjen 2009, 22:08    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás se s něčím dobrým k jídlu občas zavíráme do koupelny - naposledy to byl přítel s Lipánkem - čtyři hladoví kočičáci na něho byli moc...Nevím, čím to je, ale oni to somrování berou jako otázku své prestiže. Granule mají pořád, navrch něco malého ke snídani a k večeři (půlkilovej jogurt a
tácek srdíček atp.) a stejně se sápou po našem, jako by měsíc nežrali Twisted Evil Snahy o převýchovu zklamaly, takže se při jídle zavíráme v kuchyni, přes skleněnou výplň jsou pak vidět nakukující kočičí hlavičky a packy šmátralky pode dveřma a u kliky, vše doprovázeno teskným kvílením. Když přijela na návštěvu moje máma, která kočky nemusí, tak s ní chodili i na záchod - vždycky se rozesadili kolem a zírali na ní, když si ke kafi dala štrůdl, opět se malebně rozesadili kolem, zírali na ní a mlaskali(normálně štrůdl zrovna nemusí, maximálně z něho olížou cukr a seberou hrozinky).

lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.říjen 2009, 22:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing Macíčku, úplně s Váma soucítím, ale musím se smát Smile

Macíček
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 29.říjen 2009, 22:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Lele, a to jsem k nim přišla jako slepej k houslím - na začátku byl starej nerudnej briťák, kterému jsem chtěla zpříjemnit podzim života, trávený u popelnic, k němu se po roce přidal černobílej závislák vypiplanej od kotěte, pak jsem začala depozitovat a výsledkem jsou celkem 4 kluci kočičí (jeden vrácený novými majiteli a druhý těžce vypiplaný, lehce zakrslý). Dalším přechodným(depozitovaným) spolubydlícím je opět kocour, kočku oni mezi sebou prostě nesnesou (nejstarší je "nad věcí" a o ženský se nezajímá, černobílej se o ně nikdy nezajímal, černý je bere jako potravní konkurenci, kterou je třeba zničit a nejmladší i nim stále ještě nemá vyhraněný vztah). Na veterině doktor nevěřil, že kocouři v rozpětí 1-10 let věku se v pohodě snesou a proti opačnému pohlaví společně bojují. Jediné ženské, které snesou, jsou krmič (já) a bojový trenažer (naše psice).
Danuska
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.říjen 2009, 10:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz jsem to tu vickrat psala, ze nasi kocicaci sezerou kdykoliv cokoliv, takze musime byt opravdu ve strehu. Delam marmeladu - zerou mi nakrajene merunky z misy, neco pecu - zerou mi testo (pokud je tuhe, snazi se ho nekam odnest), delam salat - lovi mi z nej syr, mame navstevu - zerou slane tycinky, ... Opravdova drzost je, kdyz mi Darwin "chlasta" z hrnku vlazny bylinkovy caj.

Kdyz jsme byli u nasich, tak kocicaci cele dny spali u nas v posteli a neopousteli stanoviste. Pak mamka vytahla z mrazaku dve kurata, vyndala je z pytliku a dala na chvili do drezu. Do dvou minut sedeli kocicaci u drezu a kurata olizovali Rolling Eyes Mamka proste na toto neni zvykla, protoze kocka u rodicu nikam neleze (zato umi skvele loudit) Wink

K vychove: oba kocuri vedi, ze pri jidle v jidelne nesmi na stul - sem tam to zkusi, ale staci trochu okriknout a jsou hned dole. Pri vareni je temer nemozne je dostat dolu z linky (vcera vecer na ni Leon dokonce spal, protoze predtim hlidal odpad ve drezu, do ktereho vedou odpadni hadice z pracky a mycky, a ktery pri vypousteni vody chrochta). Pri vareni je jeste nebezpecne to, ze Darwin je hrozne trdlo, a uz mi 2x dal ocas do plamene plynoveho sporaku - takze tam musim byt opravdu ve strehu...

Andelka cat, Emily cat, Leon cat, Darwin cat a jejich verni sluzebnici Dana & Matthias
www.danahias.eu
www.kocky-hodonin.estranky.cz
Daria Lysáková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.říjen 2009, 10:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Macíček napsal:
U nás se s něčím dobrým k jídlu občas zavíráme do koupelny - naposledy to byl přítel s Lipánkem - čtyři hladoví kočičáci na něho byli moc...Nevím, čím to je, ale oni to somrování berou jako otázku své prestiže. Granule mají pořád, navrch něco malého ke snídani a k večeři (půlkilovej jogurt a
tácek srdíček atp.) a stejně se sápou po našem, jako by měsíc nežrali Twisted Evil Snahy o převýchovu zklamaly, takže se při jídle zavíráme v kuchyni, přes skleněnou výplň jsou pak vidět nakukující kočičí hlavičky a packy šmátralky pode dveřma a u kliky, vše doprovázeno teskným kvílením. Když přijela na návštěvu moje máma, která kočky nemusí, tak s ní chodili i na záchod - vždycky se rozesadili kolem a zírali na ní, když si ke kafi dala štrůdl, opět se malebně rozesadili kolem, zírali na ní a mlaskali(normálně štrůdl zrovna nemusí, maximálně z něho olížou cukr a seberou hrozinky).

Živě jsem si to představovala a opravdu se chechtala Laughing Laughing Laughing Móóc pěkné.

www.napomockockam.cz.
Macíček
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 02.listopad 2009, 13:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Minulý týden byla naše domácnost obohacena o čtyři nalezené špuntíky(cca 2 měsíční). Snažíme se uplatňovat přísnou výchovu, aby kotíci nerostli jako dříví v lese, ale opět se poněkud nedaří...Jedna kočička si oblíbila spaní s námi v posteli natolik, že pokaždé, když si jdu lehnout do postele, ji tam najdu se vyvalovat.Bohužel se tam nejradši válí v okamžiku, kdy tam jsme s přítelem, lísá se a cpe se mezi nás s výrazem tady máme všichni rádi jenom mě. Prostě hotová mravnostní policie Twisted Evil Kdykoliv se k sobě přiblížíme, tak se po nás sápe a chce se mazlit.
Danuska
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.listopad 2009, 14:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Macíček napsal:
Kdykoliv se k sobě přiblížíme, tak se po nás sápe a chce se mazlit.

Nazvala bych to "novy druh antikoncepce" Laughing Cool

Andelka cat, Emily cat, Leon cat, Darwin cat a jejich verni sluzebnici Dana & Matthias
www.danahias.eu
www.kocky-hodonin.estranky.cz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4
Přejdi na: