KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Procházky venku bez svobody
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Chodíte s pokojovými kočičákama ven na procházky?
Často
5%
 5%  [ 1 ]
Občas
17%
 17%  [ 3 ]
Jen málo
11%
 11%  [ 2 ]
Vůbec
35%
 35%  [ 6 ]
Chtěl/a bych ale bojím se o ztrátu či poranění atd
29%
 29%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Henges
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 12:41    Předmět: Procházky venku bez svobody Odpovědět s citátem

Asi se to bude týkat spíše chovatelů s domácími kočkami s techničákem Very Happy

Chodíte ven na procházky s mazlíky na vodítku?
Případně máte obojek nebo popruh?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 13:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám chov britských koček (s techničákem) a procházky na vodítku neprovozuji, protože mám koček sedm a to by bylo dost náročné venčení ať už zvlášť nebo společně. Navíc okolí našeho paneláku k procházkám moc neláká (hodně betonu a aut málo zeleně a hlavně hodně psů a jejich "výtvorů"). Takže mám zasíťovanou lodžii a kočky se chodí venčit tam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 14:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedna z mých koček je pětiměsíční orientálec, zachráněný ze Zverimexu, kde byl předmětem kupčení. Vypátrala jsem chovatelku a ta mi poradila, abychom ho brali všude sebou, i na dovolené a abychom ho naučili na postrojku. Na dovoelné v jižních Čechách a v Českém ráji už byl a teď se chystá k moři. Na postrojku ho učíme, ale moc mu to ještě nejde. Pořád padá, každou chvilku sebou pleskne na bok, jako by ztrácel rovnováhu. Ale vytrvám, máme zahrádku a blízko park, asi by ho to bavilo. Je to aktivní kocourek. Shocked

Henges
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 14:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Alena: no tak to se ti nedivím. Ale když si představím jak jde proti mě 7 koček na vodítku... Laughing To by stalo za to flower
Henges
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 14:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Midol: jj taky jsem mému wopičákovi koupil postrojek před pár dny a jak píšeš, prostě spadne na zem a jako by říkala, "kašlu ti na to, když chceš tak mě vláčej" Laughing Prostě jakoby najednou ochrnula Very Happy snad se naučí rychle Razz
pityn
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 15:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš Max mě rád vodí na procházky po baráku. Když přijdu z práce, tak stojí u dveří a když ho nechám jít na chodbu, tak čeká, až jdu také, pak mě vede do horních pater nebo do dolních (bydlíme ve druhém patře), ale stéle sleduje, jestli jdu za nim. Očichává rohožky a dvéře a poslouchá za dveřmi. Když někdo dole bouchne vchodovými dveřmi nebo vyjde z bytu, tak utíká domů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2007, 15:41    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak jelikoz mame baracek a kocourka "s technicakem" Smile tak ho ucim nosit obojek a obcas kdyz ho vezmu aby se prosel po zahrade tak jedine s obojeckem, kdyby se nahodou leknul a plachnul.Jinak zkusime i ksiry co budeme mit pujceny.Jinak samotnyho bych ho ven nepustila blizko nas je velmi rusna silnice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henges
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 7:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Pityn: můj prcek je zase když jsme v práci zavřenej v jedné místnosti aby nedělal neplechu bo baráku a když dojdu a otevřu tak jde za mnou z patra do přízemí do kuchyně a většinou i ani zpět pak poslušně Smile
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 9:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Aleno, můžeš mi prosím napsat čím máte zasíťovanou lodžii? my jsme zasiťovali pro našich 6 koček celý balkon sítí z firmy KV Řezáč. Udělali ji ochotně a na míru a my jsme byli moc spokojeni, kočky také. Až do chvíle, kdy jsme zjistili, že náš nemocný ragdollek vykousává díry na zakázku ostatních. Dvě kočky jsem chytla v poslední chvíli za ocas, když mizely v břečťanu. Začalo látání děr rybářským vlascem, který se Kryštůfek naučil odstraňovat. Nastoupila fáze králičího pletiva , které postačilo než zjistil, že se může o to opřít a kousat v "druhém poschodí". Takže králíčí pletivo v druhé řadě. Teď už kouše jen v úzké škvíře mezi pletivem. Balkón vypadá úžasně Surprised Do firmy jsem psala, bez jakékoliv reakce. Ve firmě K6 kde dělají kovové protikočkovské sítě jsem v jedné z reakcí četla, že jedna z koček taky síť prokousala, odpověděli ji, že není vhodná pro koťata, dospělé kočky už to prý nedělaji. Tak by mě zajímalo, jakou síť máš Ty Smile Díky

IvetaK.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 9:52    Předmět: Midol Odpovědět s citátem

tedy s vaši smečkou musí být sranda Laughing Velice mě pobavila představa jak váš lumpík "na zakázku" dlabe sítě... Twisted Evil Poradit vám neumím, ale děkuju za pobavení Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 10:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Máme taky síť od KV Řezáč, ale kočky ji ignorují a nekoušou ji, takže slouží v pohodě. Asi je to i tím že na ni nemají jak dosáhnout, nemáme na baloně nic na co by mohly vyskočit. Když mi kočky kousaly šňůrky od žaluzií pomohlo když jsem je namazala Tabascem, ale jestli to je něco platné u velké sítě to opravdu nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 10:32    Předmět: Odpovědět s citátem

No, mně tak moc do smíchu nebylo. Naše Rozárka- tříbarevný nalezenec totiž ten břečťan miluje od prvního dne, co je u nás- kosi a vrabci v něm totiž mají panelák. Zmizela tam hned, a museli jsme ji tahat od sosuedů ze žebříku. Nicméně to vnímala jako perfektní výlet a od té doby má snahu tam zase prchnout. Hrozně ochotně ukazuje cestu každé další kočce, která k nám přijde. Za ocas jsem ji chytla, když dělala průvodce našemu modrému briťákovi. Hrozně ho milovala, starala se o něho, tak ho chtěla vzít sebou. Proto ty sítě... Sad

IvetaK.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 11:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Jejky sorry, já nechtěla zlehčovat vaše starosti, je mi jasné, že důsledky "výletu" by taky mohly být tragické, ale když vy jste to tak hezky popsala - "na zakázku ostatních" laughing3 A to tabasko by nemusel být špatný nápad - naředit do rozprašovače a postříkat větší plochu sítě Question A vypěstovat vlastní džungli Laughing (Ale když je stejně víc lákají ti obyvatelé džungle... ) No a navíc vám závidím tu úžasnou kočičí soudržnost Razz
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 17.srpen 2007, 11:38    Předmět: Odpovědět s citátem

IvetoK, já jsem se vůbec neurazila, ani jsem to nebrala jako zlehčování. Vždyť pro nás je to také legrace (ovšem když to dobře dopadne). Když je koček více a každá je jiná, tak se opravdu pořád něco děje a člověk musí být pořád ve střehu. Přistihla jsem se, že bych dokázala mluvit o kočkách celé hodiny, ale ne každý kočky snáší, tak se musím brzdit. Ale pravdou je, že "vztahové problémy" s kočkama řešit nemusíme, i když náš úplně první nalezenec nám opakovaně naznačuje ať je dáme pryč, že to s něma už není ono, a že se rozhodně s tou chamradí zahazovat nebude. Laughing

chaponoshka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 20.srpen 2007, 23:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Brundibár miluje chodit s náma na zahradu. Strašně mě to mrzí, že ho tam už nemůžu brát, protože je tam tak strašně šťastný. Dříve se držel jen na té naší zahradě, celý den i večer tam s náma mohl být, já se opalovala, večer jsme s přáteli grilovali, on si volně pobíhal a přitom byl stále nablízku, jenže jak nám roste, tak začal zdrhat a jakmile při desetiminutové kontrole neslyším jeho odezvu, prostě dostanu strach, začal lozit přes plot k sousedům a já se prostě bojím. Mám na něj i kšírky, tak jsem ho brala na tenké šňůrce na kšírkách, ale vždycky se mi z nich chytře vyvlíkl po čase....takže vycházky skončili a on strašně nadává...pro mě je ale jeho život a zdraví důležitější.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: